«Генерична заміна оригінальних препаратів дає можливість фармацевтам відпускати пацієнтові генеричні препарати з діючою речовиною, дозуванням і формою випуску як у оригінального препарату, але із значно нижчою ціною»

«Для України, для самих українців, питання генеричної заміни надзвичайно актуальне. Генерична заміна дає можливість фармацевтам відпускати пацієнтові генеричні препарати з діючою речовиною, дозуванням і формою випуску як у оригінального препарату, але із значно нижчою ціною. В країнах ЄС, США та Канаді генерична заміна була впроваджена з метою підвищення застосування генеричних препаратів, щоб оптимізувати витрати на охорону здоров'я», - додав Віталій Усенко в своїй доповіді.

19 жовтня 2017 року медичний директор ПАТ «Фармак» Віталій Усенко виступив на маркетингові бізнес-конференції професіоналів фармацевтичної галузі  України «Жити сьогодні» із доповіддю – «Генерична заміна лікарських засобів. Досвід ЄС, США і Канади.».

Практичний лікар і пацієнт в рамках створення спільної тактики і стратегії лікування щодня стикаються з проблемою вибору не тільки ефективного і безпечного, а й економічно вигідного лікарського засобу з існуючого арсеналу медикаментів. Процедура вибору, і, в разі потреби, генеричної заміни лікарського препарату для конкретного пацієнта відповідає складному алгоритму, що ґрунтується на ієрархії чинників: клінічних, економічних, етичних, психологічних, соціальних та ін.

«Компанія «Фармак» одна з перших українських фармацевтичних компаній, яка зайнялась  доведеністю біоеквівалентності  своїх препаратів. Препарати «Фармак» експортуються в більш ніж 20 країн світу. В Україні «Фармак» - лідер вітчизняного фармацевтичного виробництва вже 7 років поспіль. Це означає, що ефективність генеричних препаратів «Фармак»  визнана і лікарями, і пацієнтами.» - добавив Віталій Усенко.

В Україні, на жаль, не розвинута концепція та підхід до генеричної заміни. Для вибору підходів до взаємозамінності лікарських засобів дуже корисним стає досвід країн з розвинутими системами охорони здоров’я, таких як країни ЄС, США та Канада, де відпрацьовані механізми взаємозамінності лікарських засобів. Також постає питання, щодо труднощів з вибором концепції генеричної заміні в Україні.

В рамках доповіді  Віталій Усенко говорив про  глобальний ринок генериків; генеричну заміну на прикладі досвіду США, ЄС і Канади; приклади препаратів ПАТ «Фармак» з доведеною біоеквівалентністю; проблеми впровадження генеричної заміни в Україні; першу класифікацію лікарських засобів на основі їхньої еквівалентності - довідник еквівалентності лікарських засобів Rx Index;  проблеми пов'язані з першою класифікацією лікарських засобів на основі їх еквівалентності і способи їх вирішення, запропоновані Національним фармацевтичним університетом (НФУ); надання достатньої і достовірної інформації по доказовій базі лікарських засобів: українські реалії та про класифікацію лікарських засобів з урахуванням доказової бази, категорії і типу лікарського препарату.

Інші новини

ПАТ «Фармак» та НДІ інтелектуальної власності підписали Резолюцію щодо рекомендацій подальшої роботи над Законопроектом № 7538

10 липня 2018 року відбувся круглий стіл на тему "Запобігання зловживання правами інтелектуальної власності в контексті патентної реформи"

ПАТ «Фармак» захищатиме своє ексклюзивне право на використання добре відомої назви лікарського засобу «Корвалол» у Верховному суді

Київський апеляційний господарський суд за апеляційною скаргою Фармацевтичної фірми «Дарниця» скасував рішення Апеляційної палати Мінекономрозвитку про визнання добре відомим позначення «КОРВАЛОЛ CORVALOLUM».

ПАТ «Фармак» отримав сертифікат GMP європейського регуляторного органу HALMED (республіка Хорватія)

У європейській базі EMA розміщено сертифікат GMP, виданий регуляторним органом Хорватії за результатами інспектування ПАТ «Фармак», що проходило в період з 18 по 22 грудня 2017 року.