Під час повномасштабної війни українцям потрібно з більшою відповідальністю ставитися до свого здоров’я. Щоб легше пережити цю зиму, яка із масовим пошкодженням інфраструктури обіцяє бути складною.
Наближається зимовий період, а з ним і сезон застудних захворювань. Разом із традиційними хворобами холодної пори року – COVID-19, ГРВІ та сезонною застудою,– на українців чекають нові виклики, пов’язані зі здоров’ям через повномасштабну війну з РФ.
Дефіцит електроенергії, ризики з відсутністю теплопостачання та зниженням температури в оселях, перебування у холодних бомбосховищах — все це впливатиме на здоров’я українців.
Експерт фармацевтичної компанії «Фармак», лікар-педіатр Тетяна Дзюба розказала, які ліки варто мати в аптечці кожному українцю цієї зими.
Гіпертермію (прим.: стан, при якому температура тіла людини вища за 37,2°С) не варто залишати без контролю. В період зараження вірусом та інтоксикації організму, субфебрильна температура (прим.: 37,1—38,0°C) є захисною реакцією організму. Однак, чим вища температура тіла, тим більше виснажується організм, і реакція перестає бути корисною, говорить експерт.
До прикладу, у США для лікування COVID-19 рекомендують застосовувати вітаміни та, опціонально, назальні інтерферони. Для щоденної підтримки імунітету вітаміни ніколи не зашкодять, наголошують експерти.
ГРВІ та застуда мають схожі симптоми і свої відмінності в перебігу захворювання. Разом із противірусними, жарознижуючими і вітамінами варто мати в аптечці щось протисимптомне. Не факт, що протисимптомні препарати пришвидшать одужання, однак полегшать загальне самопочуття, зазначила фахівець.
За словами експерта, можна використовувати судинозвужуючі ліки, коли закладений ніс, або сольові розчини. В останніх — профіль безпеки вищий, однак закладеність носа вони швидко не знімуть.
«Якщо вийшло так, що Ви вже захворіли, обов’язково потрібна регідратація (вживання великої кількості води), самоізоляція і, краще, постільний режим. Не варто переносити захворювання на ногах. Це шкодить вам і оточуючим», — наголосила Дзюба.
Крім того, за словами спеціаліста, на сьогодні актуальним для українців є питання підвищеної тривожності та постійного стресового фону через воєнні дії в Україні. Тому експерт радить доповнити аптечку ще і заспокійливими засобами.
«В будь-якому випадку, якщо захворіли, зверніться до лікаря, і не займайтеся самолікуванням. Тільки спеціаліст, який бачить пацієнта, може поставити точний діагноз, надати кваліфіковану консультацію і призначити відповідне лікування», — зазначає Тетяна Дзюба.
Разом з тим, через повномасштабну війну на території України, фахівець радить мати при собі засоби для надання першої медичної допомоги і можливості зупинки кровотечі:
Багато хто має хронічні захворювання. Тож таким людям важливо завжди мати необхідні препарати при собі у запасі. Також українцям потрібно відповідально ставитися до продуктів харчування, адже під час вимкнення світла, їжа в холодильнику швидко псується. Тому ніколи не буде зайвим мати в аптечці:
«При цьому пам’ятайте, що лише харчове отруєння в легких проявах можна лікувати вдома. Бажано в будь-якому випадку звернутися до лікаря», — рекомендує Тетяна Дзюба.