Найбільший виробник фармацевтичної продукції в Україні компанія "Фармак" вибрала "хмарне" рішення Microsoft, щоб забезпечити безперебійну роботу бізнесу і скоротити витрати на підтримку ІТ-інфраструктури.
Для компанії такого масштабу як "Фармак" позапланові простої виробництва навіть протягом декількох годин можуть відчутно вплинути на обсяги випуску продукції. Лідер фармацевтичної галузі країни випускає понад 200 найменувань лікарських препаратів і займає 5% українського ринку. Тільки в 2011 році обсяг продажів компанії склав 1,5 млрд. гривень.
Завдяки своєчасному переходу на "хмарне" рішення від Microsoft компанії вдалося істотно підвищити ступінь доступності сервісів, пов'язаних з корпоративними інформаційними системами. Тепер у разі збою система переводиться з основного майданчика на резервний, що дозволяє продовжити виробничий процес практично без затримок.
Крім цього, компанія домоглася зниження витрат на обслуговування ІТ- інфраструктури. За останні півтора роки кількість систем на підприємстві зросла в 4 рази, проте завдяки "хмарному" рішенню компанії не довелося збільшувати кількість обслуговуючого персоналу. Також "Фармак" знизив витрати за рахунок того, що єдина технологія віртуалізації на базі Microsoft Windows Server 2008 R2 з Hyper-V забезпечила надійну і безперебійну роботу ІТ-сервісів, скоротивши кількість і тривалість збоїв. Оптимізувати ресурси, зокрема, час співробітників і витрати на обладнання, також дозволяє система ефективного управління "хмарою" на базі Microsoft System Center.
"Технології приватної "хмари" від Microsoft дозволили нам не лише знизити витрати і підвищити ефективність впроваджуваних рішень, але і швидше реагувати на нові вимоги бізнесу, — ділиться Георгій Кондрашихін, керівник ІТ-департаменту "Фармак". — Проект віртуалізації на базі Microsoft Windows Server з Hyper-V дав нам можливість оптимізувати ІТ-інфраструктуру шляхом стандартизації серверних платформ і більш високого рівня використання ресурсів. Ми також скоротили витрати на її обслуговування і підвищили ефективність бізнес-процесів. Завдяки рішенням Microsoft компанія стала одним з найбільш високотехнологічних підприємств галузі".
У приватній "хмарі" легко забезпечити продуктивність ресурсів при меншій вартості володіння. Зокрема, інвестиції в обладнання і витрати на обслуговування в середньому на 30-40% нижчі, ніж при використанні традиційних серверів.
Більше того, середовище приватної "хмари" дозволяє більш гнучко підходити до нових потреб бізнесу, наприклад, якщо потрібно запустити новий додаток для певної бізнес-функції, це можна зробити максимально оперативно — ввести в експлуатацію віртуальний сервер можна за кілька годин. Збої в роботі також швидко усуваються, що мінімізує можливі втрати компанії від простоїв. Зокрема, час відновлення основних виробничих процесів скоротився в 5 разів — з десяти до всього двох годин. При цьому автоматично підключаються резервні серверні потужності, що дозволяє практично без затримок продовжувати роботу.
Що важливо для підприємства фармацевтичної галузі, проект переходу в приватну "хмару" дозволить привести процеси управління інфраструктурою "Фармак" у відповідність до вимог галузевого стандарту GMP.
До кінця 2012 року, після відповідної модернізації обладнання та платформи, на 4-х фізичних серверах буде розміщено близько 70 віртуальних. В цілому міграція приватної "хмари" компанії на більш продуктивну платформу повинна завершитися до кінця першого кварталу 2013 року. У майбутньому для забезпечення потреб зростаючого бізнесу, приватна "хмара" "Фармак" буде доповнюватися ресурсами дата-центрів Microsoft.