Окт 26, 2023

Как украинские лекарства в режиме реального времени подтверждают врачам свое европейское качество: кейс «Фармак»

Оригинал статьи

«Фармак» запросив лідерів громадської думки відвідати виробництво та лабораторії компанії, щоб на власні очі побачили, як створюють ліки на передовому фармацевтичному підприємстві України, і поділитися цим онлайн.

Багато років, і навіть поколінь, українці жили з переконанням, що український сервіс та товари значно поступаються аналогічним закордонним пропозиціям. Усе «європейське» мало непохитний гарант якості, що в рази перевищував в очах споживачів рівень українських виробників.

З початком повномасштабної війни велика кількість українців та їх сім’ї, які отримали тимчасовий прихисток в Європі, змінили свою думку. Стереотипи були переглянуті, і громадськість дійшла до спільної думки – Україна в багатьох сферах вже досягла європейського рівня якості, а подекуди навіть перевершила.

Така трансформація відкрила нові можливості для фармацевтики. «Фармак» вже багато років постачає ліки українського виробництва до понад 50 країн світу, навіть у держави з найсуворішими вимогами, наприклад до Великобританії та Ізраїлю.

DSC02122

Тому ми розробили проєкт, щоб показати широкій громадськості виробничі потужності підприємства, лабораторії та продемонструвати, що українська компанія «Фармак» є взірцевим виробництвом, що за рівнем обладнання та автоматизації процесів відповідає найвищим стандартам ЄС та може заслуговувати на довіру українського споживача.

За допомогою залучення інфлюенсерів понад 320 тисяч пацієнтів, лікарів та фармацевтів побачили, як виглядає сучасне виробництво українських ліків у «Фармак». Більше ніж 800 гостей відвідали виробництво та лабораторії безпосередньо офлайн.

Побачити один раз на власні очі – це переконатися на все життя

Цю тезу ми зрозуміли ще після запуску віртуальної онлайн екскурсії «Фармак». Після неї до компанії почали надходити чисельні запити побачити виробництво лікарських засобів в реальному житті.

Протягом 2022 року ми провели об’ємне дослідження разом з компанією UMG, у якому також оцінили головні критерії вибору лікарських засобів в Україні. Згідно з ним, рекомендації лікаря та фармацевта в аптеці є ключовими при виборі ліків. Думка пацієнта: така рекомендація – як значок верифікації якості.

На початку 2023 року ми відкрили двері для офлайн екскурсій. Для цього наша команда розробила спеціальний маршрут. Учасники екскурсійних груп відвідували не лише виробництво та високоавтоматизовані лінії пакування, але й лабораторії, де відбувається контроль якості лікарських засобів. Відгуки відвідувачів підтвердили, що виробництво перевершує очікування медиків.

«Таке враження, що я побував десь у Японії, а не у нас в Україні», — Євген Люлька, кардіохірург Полтавського обласного кардіоваскулярного центру.

340646768_955198642156422_4522582990165076990_n

Лікарі на екскурсії виробництвом «Фармак»

Після таких позитивних думок професійної спільноти охорони здоров’я, ми були готовими зробити наступний крок і збільшити масштаби. «Фармак» запросив на екскурсію інфлюенсерів, які мають голос у комьюніті медиків та пацієнтів.

23 блогери відвідали екскурсію виробництвом і лабораторіями «Фармак» і поділилися нею онлайн. Ми залучили три категорії лідерів думок:
• Лікарів різних спеціальностей.
• Фармацевтів та провізорів.
• Мам-блогерів, які турбуються про здорове виховання дітей і доглядають за всією сім’єю.

За допомогою залучення інфлюенсерів понад 320 тисяч пацієнтів, лікарів та фармацевтів побачили, як виглядає сучасне виробництво українських ліків у «Фармак». Завдяки аналізу коментарів ми також змогли оцінити якісний вплив на сприйняття української фармацевтики.

відгуки екскурсія

Станом на кінець жовтня 2023 року «Фармак» відвідали лікарі, фармацевти, студенти профільних ВНЗ із 18 областей України – це 80+ екскурсій та понад 800 гостей.

Запис на офлайн екскурсії для лікарів досі є надзвичайно популярними. А відгуки відвідувачів ще раз доводять, що ми змінюємо їх уявлення про українське виробництво.

«Приємно вражена високим рівнем вашого виробництва. Я бувала на різних фармацевтичних підприємствах, у тому числі й за кордоном, але «Фармак» мене вразив найбільше. Пишаюся тим, що у нас в Україні є такі потужні і сучасні виробники ліків. Ви – дійсно гігант фармацевтичної галузі України, і я з радістю приїду до вас ще!» – поділилася враженнями Гайдук Тетяна, лікар-невролог Міської клінічної лікарні №16, м. Дніпро.

Чим складніше та більше технологічне виробництво продукту, тим більше міфів про нього може існувати. Адже там, де є вакуум у знаннях, швидко вмикається уява. Саме тому довіра між пацієнтом, лікарем і виробниками ліків є надзвичайно важливою. Українськи ліки мають європейські підходи до виробництва та якості продукції. І сьогодні у цьому можна переконатися на власні очі, відвідавши «Фармак».

 

Назад к Фармак в СМИ

Ещё больше публикаций