Авг 01, 2023

«Фармак» выпускает 400 видов лекарств, которые продают по всему миру. Как там устроена работа

Оригинал статьи

«Фармак» – виробник ліків європейського взірця, продукція якого продається в понад 50 країнах світу. Команда виготовляє лікарські препарати на сучасному виробництві, що відповідає високим міжнародним стандартам. Усі робочі процеси максимально диджиталізовані й автоматизовані, що виключає ризик людського фактора: контроль здійснюють розумні машини. Працівники «Фармак» мають можливість реалізовувати інноваційні проєкти й обмінюватися досвідом з іноземними колегами.

У партнерському матеріалі з «Фармак» HR-директорка Вікторія Кондрашихіна розповідає, як сьогодні працює підприємство та які можливості, щоб розвиватися та будувати кар’єру, пропонують у компанії.

Масштаби «Фармак»: понад 400 лікарських засобів і близько 3 тисяч співробітників

«Фармак» на сьогодні виготовляє понад 400 найменувань ліків у 14 терапевтичних напрямах: кардіологія, неврологія, ендокринологія, жіноче здоров’я, гастроентерологія, анестезіологія, пульмонологія, алергологія, рентгеноконтрастна діагностика тощо. Це відомі лікарські препарати, значна частина яких наявна в аптечці кожного українця.

FULL SIZE (202)

Виробництво «Фармак» у Києві

Компанія вже багато років поспіль є лідером фармацевтичного ринку України за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вимірі. Препарати, які виробляє «Фармак», мають попит у понад 50 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, Близького Сходу, Азії тощо. За останній рік ліки підприємства закуповували Швейцарія, Велика Британія, Данія, Польща, Мексика, Франція, Португалія та інші держави.
Виробничі потужності та лабораторно-технологічний комплекс отримали сертифікацію на відповідність вимогам європейських стандартів GMP. Цей документ видає європейський регуляторний орган на базі ретельної перевірки, після чого продукція отримує доступ на європейський ринок.

Завод під контролем розумних машин 

Виробничі та інші бізнес-процеси компанії «Фармак» на сьогодні мають високий ступінь автоматизації та диджиталізовані на рівні найкращих міжнародних практик галузі. Наприклад, для виготовлення лікарського засобу співробітнику достатньо вибрати необхідний рецепт і запустити відповідні процеси на тачпанелі. Керівник цеху та майстер дільниці в режимі реального часу можуть відслідковувати стан приготування ліків, розливання в ампули і флакони, а також скільки часу залишилось до завершення процесів.

Щобільше, перед тим як узятися до виконання своїх робочих обов’язків на виробництві «Фармак», співробітники проходять навчання від двох до чотирьох місяців і тільки після цього можуть працювати на обладнанні самостійно.

Lean-1-scaled

Виробництво «Фармак» у Києві

Лікарські засоби «Фармак» виготовляють на сучасному високотехнологічному обладнанні від постачальників з ЄС і США. Контроль якості на виробництві також суттєво автоматизований. Так, спеціальна лабораторно-інформаційна система зберігає дані про всі процеси, фіксує кожен крок та інформацію про всі проби, які перевіряють прилади в лабораторіях підприємства.

Київський завод «Фармак» складається із 25 виробничих дільниць. Одну з них – для виготовлення ліків у небулах – підприємство запустило вже під час повномасштабної війни. У розвиток і нове обладнання «Фармак» щорічно реінвестує понад 90% від прибутку.

«Сьогодні керівний персонал цехів може контролювати всі технологічні процеси на виробництві просто з екрана свого комп’ютера, без фізичної присутності на дільницях. Для цього ми використовуємо сучасні IT-рішення та обладнання з Європи і США», – Павло Павлик, операційний директор «Фармак».

Взаємодія зі світовою науковою спільнотою

На сьогодні в компанії працює близько 3 тисяч людей.

Україна має чималий кадровий потенціал в дослідницькій сфері. Але для підтримання його якості необхідно створювати можливості для постійного подальшого розвитку і співпраці, впровадження інноваційних проєктів та обміну досвідом з іноземними колегами. «Фармак» активно працює з науковою спільнотою в Україні та ЄС, розвиваючи власну мережу контактів і знань. Доступ до цієї можливості є в усіх співробітників, які займаються розробками нових ліків.

«Фармак» налагодив наукові партнерства з понад 50 компаніями та науково-дослідними закладами світу. Зокрема, це університет у Гельсінкі, Медичний університет ім. Кароля Марцинковського в Познані, Триніті-коледж у Дубліні, високотехнологічний Інститут хімічних і біохімічних досліджень Г. Ронцоні в Італії.

photo1675901314

R&D-лабораторія «Фармак» у Києві

Наприклад, разом з італійцями співробітники компанії досліджували ефективність винайдених біотехнологічних активних фармацевтичних інгредієнтів, які використовуються в лікуванні діабету та ГРВІ. Тож команда має можливість розробляти нові ліки разом із закордонними колегами, обмінюватись знаннями з ними і брати участь у міжнародних програмах стажування.

Кар’єрне зростання

Компанія пропонує широкі можливості для кар’єрного і професійного зростання. І це не просто слоган – є чимало прикладів підтвердження задекларованого підходу до управління персоналом. Так, операційний директор «Фармак» почав свій шлях з посади інженера одразу після випуску з вишу у 2006 році, а сьогодні є одним із ключових топменеджерів компанії, у підпорядкуванні якого 1133 фахівці.

У 2022 році 72% управлінських вакансій компанії закрили внутрішні кандидати. «Фармак» упровадив комплексну програму розвитку талантів, яка допомагає виявляти й розвивати потенційних і наявних талановитих співробітників.

DSC05361

Команда «Фармак»

У межах програми виділили три категорії талантів:

Співробітники потрапляють у програму за рекомендацією керівника або мають можливість податися на неї самостійно. Для цього він або вона повинні відповідати певним критеріям – бути продуктивними та на високому рівні проявляти корпоративні якості.

Наступними етапами відбору є оцінювання потенціалу, для чого використовують Гарвардську модель, інтерв’ю щодо управлінських компетенцій, різні види тестувань.

За результатами відбіркових етапів формують групи співробітників для подальшого розвитку. Після чого передбачене навчання за індивідуальним планом розвитку та модульними програмами.

«З початком великої війни, коли росіяни були на околицях Києва, я виїхала до батьків в Ужгород. Але відчувала, що потрібна тут, на «Фармак». Тому вже в березні минулого року повернулася на виробництво. І хоч розробку нових лікарських засобів, якою я займаюся, тимчасово призупинили, я допомагала колегам. А вже восени мене підвищили до старшої інженерки. Бо «Фармак» – це компанія, яка завжди гідно оцінить відданість своїй роботі. А ще ми нещодавно одружилися з моїм колегою Віталієм. Війна дала розуміння, що жити потрібно тут і зараз. «Фармак» уже як частина нашої родинної історії», – Олександра, старша інженерка.

0080-scaled

Підтримка під час війни 

Під час повномасштабної війни «Фармак» фокусується на трьох важливих напрямах:

Підтримка співробітників із прифронтових територій. Компанія виділила 4 млн грн на допомогу працівникам, які втратили житло через воєнні дії. Релокувала до Києва фахівців з Харкова, де на той час знаходилася ключова дослідницька лабораторія підприємства. Медичних представників з окупованих територій і регіонів, де зараз точаться активні бойові дії, працевлаштували в безпечніших містах України.

Забезпечення всім необхідним тих працівників, які вступили до лав ЗСУ. Понад 70 співробітників «Фармак» пішли захищати Україну, і для них придбали військову амуніцію. Компанія продовжує підтримувати їх на постійній основі: закуповує дрони, прилади нічного бачення, автівки тощо.

Створення безпечних і комфортних умов роботи. Компанія облаштувала сучасні укриття, у це інвестували 24 млн грн. Приміщення здатні витримати бомбовий чи ракетний удар, а також можуть захистити від хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки. З 24 лютого 2022 року «Фармак» виконував усі зобов’язання щодо виплати заробітних плат, попри втрату складу зі збитками в розмірі близько 1,5 млрд грн. Усім співробітникам підвищили зарплати на 25%, продовжує функціонувати система квартальних і річних бонусів.

DSC07884

Сховище «Фармак» у Києві

Соцпакет, спорт і навчання 

Співробітники «Фармак» забезпечені хорошим соціальним пакетом з медичним страхуванням. Вони можуть щорічно робити скринінг здоров’я, вивчати англійську у форматі розмовних класів, використовувати корпоративну бібліотеку, відвідувати спортивні секції і брати участь у бігових марафонах.

DSC04916

Команда «Фармак»

Як «Фармак» відбирає людей у команду 

У компанії зазначають: важливо, щоб кандидати відповідали корпоративним цінностям «Фармак», як-от якість, інноваційність, професіоналізм, залученість, зростання.

Найчастіше звертають увагу на такі аспекти:

DSC06304

Команда «Фармак»

Як ми залучаємо майбутні кадри ще з університету

«Фармак» підбирає  майбутніх співробітників ще з університету. Для цього в компанії розробили чимало програм для молоді – таким чином минулого року вдалося залучити понад 500 студентів до участі в різноманітних заходах:

«У «Фармак» я потрапила після того, як захистила диплом в університеті. Мені зателефонували та запропонували роботу лаборанткою. Я знаходилася в Миколаївській області, туди я приїхала з Харкова через активні бойові дії. Для мене це гарна можливість рухатися далі, здобувати нові знання та постійно самовдосконалюватись. Я намагалася дуже старанно працювати, і вже за шість місяців мене підвищили та перевели на посаду хімікині.», – Єлєна, учасниця стипендіальної програми «Фармак» для Національного фармацевтичного університету (НФаУ), яка в результаті стала частиною команди.

Наші плани 

На сьогодні «Фармак» реалізовує стратегічну мету – трансформацію в міжнародну компанію. 2024 року планується відкриття нового виробничого майданчик у Барселоні. Крім самого виробництва в Іспанії функціонуватиме лабораторний комплекс з R&D-центром для розробки й тестування нових лікарських засобів. Відкриття виробництва в Іспанії допоможе «Фармак» стати однією з перших вітчизняних компаній, які інтегруються в європейський фармацевтичний ринок. Крім цього, компанія продовжує розвивати свої міжнародні представництва, розробляти й випускати на ринок нові лікарські засоби.

spain farmak

Виробництво «Фармак» в Барселоні, Іспанія

Компанія «Фармак» є чудовим прикладом доброчесного українського бізнесу, що постійно інвестує у власний розвиток і динамічно зростає. І для того щоб відповідати заданому темпу, співробітники повинні прагнути удосконалювати свій професійний рівень. «Фармак» вдається вдало підбирати людей у команду. Усі вони високих стандартів як особистісних, так і професійних. Це ідеалісти, яким важливо те, чим вони займаються. І ця колективна іскра запалює кожного новачка, який потрапляє в команду.

Назад к Фармак в СМИ

Ещё больше публикаций