Ноя 08, 2013

Житомирянам швидко, безкоштовно й анонімно вимірювали рівень глюкози у крові (на языке оригинала)

У консультативно-діагностичній поліклініці обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 7 листопада 2013 року відбулася спільна акція відділення ендокринології з центром діабетичної стопи обллікарні, обласного центру здоров’я та спортивної медицини за сприянням фармацевтичних компаній «Фармак» і «ДІАВІН» із визначення рівня цукру в крові.

Кожен бажаючий з відвідувачів поліклініки мав можливість швидко, безкоштовно й анонімно виміряти рівень глюкози у крові, а також пройти анкетування на потенційний розвиток цукрового діабету.

«Кількість людей, які мають цукровий діабет, щорічно зростає не лише в нашій області, а й в Україні. На сьогоднішній день в усьому світі зареєстровано понад 347 мільйонів людей, хворих на діабет. Науковці стверджують, що до 2030 року ця кількість збільшиться вдвічі. Ці цифри передбачають проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути, якщо цукровий діабет вчасно не виявити: це і проблеми з зором, і хронічна ниркова недостатність, і навіть можлива ампутація кінцівок, – зазначає обласний позаштатний ендокринолог, завідуюча відділенням ендокринології з центром діабетичної стопи Вікторія Стаховська. – Тож, сьогоднішня акція спрямована на те, щоб кожна людина могла зробити тест на рівень цукру в крові, результат якого вона отримає вже за п’ять секунд. Нині немає проблеми в отриманні консультації профільного спеціаліста, пацієнти мають абсолютно весь перелік інсулінів, які необхідні для лікування, відповідне обладнання, таблетовані засоби, тобто все, що потребує хворий. Лишається одне – бажання пацієнта займатися своїм здоров’ям».

Впродовж двох годин у рамках акції діагностування пройшли понад 100 осіб. Завдяки заходу було діагностовано вперше виявлений цукровий діабет ІІ типу у 60-річної жінки, яку потім направили на подальшу консультацію до лікаря-ендокринолога.

Акція «Об’єднаймося у боротьбі з діабетом» проходила у рамках заходів до Всесвітнього дня боротьби з діабетом, який відзначається 14 листопада. Наразі в Житомирській області зареєстровано 34 208 хворих на цукровий діабет, серед яких 34 026 дорослих та 182 дитини. За дев’ять місяців поточного року в області вперше виявлено цукровий діабет у 2017осіб.

 

Назад к Фармак в СМИ

Ещё больше публикаций