Янв 25, 2023

«Фармак» планирует в 2023 году вывести на украинский рынок более 20 новых продуктов

Оригинал статьи

АТ «Фармак» (Київ) планує вивести на український ринок понад 20 нових препаратів у 2023 році, повідомив виконавчий директор фармкомпанії Володимир Костюк.

«Ми продовжуємо нові розробки, понад 20 продуктів ми запустимо на ринок України цього року», — сказав він на щорічній конференції «Україна та світ попереду 2023 року» минулого тижня у Києві.

Костюк повідомив, що протягом 2022 року компанія, незважаючи на війну та втрату складів у Київській області, на яких було знищено як готову продукцію, так і сировину та пакувальні матеріали, вивела на ринок 16 нових препаратів.

«Протягом перших тижнів повномасштабного вторгнення, а саме 7 березня було знищено наш склад із готовою продукцією, повністю вся готова продукція (і на ринок України, і експортні продукти), пакувальні матеріали. Ми оцінили збитки. На той момент це було близько 1, 5 млрд грн збитків. Але ми поступово відновили весь асортимент в Україні — це близько 400 позицій, ми його відновлювали майже два квартали. До кінця 2022 року ми випустили 16 нових препаратів, відновили наші інвестиційні проєкти», — сказав він.

Окрім того, Костюк зазначив, що «Фармак» має намір розширювати присутність на міжнародних ринках.

«Близько третини всього українського фармекспорту — це був «Фармак». У ЄС ми присутні давно, у нас близько 25-27 продуктів сьогодні зареєстровано у різних країнах, і ми плануємо цей показник подвоїти протягом наступних двох років», — сказав він.

За словами Костюка, зокрема, компанія має намір активно розвивати присутність у центральній та південній Америці.

«Влітку 2022 року ми запустили новий проєкт з будівництва підприємства в Іспанії, це стратегічний напрямок. Ми розвиваємо активно регіон центральної та південної Америки, іспаномовні країни досить добре приймають виробництво в Іспанії та ЄС», — сказав він.

Як повідомлялося, «Фармак» планує у 2024 році відкрити новий завод у Барселоні та мультифункціональний лабораторний комплекс з R&D-центром для розробки та тестування нових лікарських засобів в Іспанії.

«Фармак» — лідер фармринку України за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні. Компанія має фармзавод у Києві та завод із виготовлення активних фармацевтичних інгредієнтів у Шостці (Сумська обл.).

У продуктовому портфелі компанії понад 450 лікзасобів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші лікарські препарати. Компанія щорічно реінвестує у розвиток до 90% прибутку. На сьогодні продукція «Фармак» представлена у більш ніж 40 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії тощо.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником «Фармак» є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

Назад к Фармак в СМИ

Ещё больше публикаций