Jan 25, 2023

Farmak plans to introduce more than 20 new products to the Ukrainian market in 2023

Article in the original language

АТ «Фармак» (Київ) планує вивести на український ринок понад 20 нових препаратів у 2023 році, повідомив виконавчий директор фармкомпанії Володимир Костюк.

«Ми продовжуємо нові розробки, понад 20 продуктів ми запустимо на ринок України цього року», — сказав він на щорічній конференції «Україна та світ попереду 2023 року» минулого тижня у Києві.

Костюк повідомив, що протягом 2022 року компанія, незважаючи на війну та втрату складів у Київській області, на яких було знищено як готову продукцію, так і сировину та пакувальні матеріали, вивела на ринок 16 нових препаратів.

«Протягом перших тижнів повномасштабного вторгнення, а саме 7 березня було знищено наш склад із готовою продукцією, повністю вся готова продукція (і на ринок України, і експортні продукти), пакувальні матеріали. Ми оцінили збитки. На той момент це було близько 1, 5 млрд грн збитків. Але ми поступово відновили весь асортимент в Україні – це близько 400 позицій, ми його відновлювали майже два квартали. До кінця 2022 року ми випустили 16 нових препаратів, відновили наші інвестиційні проєкти», — сказав він.

Окрім того, Костюк зазначив, що «Фармак» має намір розширювати присутність на міжнародних ринках.

«Близько третини всього українського фармекспорту – це був «Фармак». У ЄС ми присутні давно, у нас близько 25-27 продуктів сьогодні зареєстровано у різних країнах, і ми плануємо цей показник подвоїти протягом наступних двох років», — сказав він.

За словами Костюка, зокрема, компанія має намір активно розвивати присутність у центральній та південній Америці.

«Влітку 2022 року ми запустили новий проєкт з будівництва підприємства в Іспанії, це стратегічний напрямок. Ми розвиваємо активно регіон центральної та південної Америки, іспаномовні країни досить добре приймають виробництво в Іспанії та ЄС», — сказав він.

Як повідомлялося, «Фармак» планує у 2024 році відкрити новий завод у Барселоні та мультифункціональний лабораторний комплекс з R&D-центром для розробки та тестування нових лікарських засобів в Іспанії.

«Фармак» – лідер фармринку України за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні. Компанія має фармзавод у Києві та завод із виготовлення активних фармацевтичних інгредієнтів у Шостці (Сумська обл.).

У продуктовому портфелі компанії понад 450 лікзасобів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші лікарські препарати. Компанія щорічно реінвестує у розвиток до 90% прибутку. На сьогодні продукція «Фармак» представлена у більш ніж 40 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії тощо.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, кінцевим бенефіціарним власником «Фармак» є голова наглядової ради Філя Жебровська, яка володіє 80% акцій компанії.

Back to Farmak in the media

More posts