Без рецепта

Безрецептурний препарат

Левомеколь

Лікування гнійних ран (у тому числі інфікованих змішаною мікрофлорою) у першій фазі ранового процесу, трофічних виразок, пролежнів, інфікованих опіків, фурункулів, карбункулів.

Скачати інструкцію для застосування препарату

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: хлорамфенікол, метилурацил;

1 г мазі містять хлорамфеніколу (левоміцетину) – 7,5 мг, метилурацилу – 40 мг;

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, поліетиленгліколь 400.

Лікарська форма

Мазь.

Суспензійна мазь білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

ПАТ «Фармак».

Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування ран та виразкових уражень. Код АТС D03A X50**.

Мазь Левомеколь має виражену осмотичну активність, чинить протизапальну, антимікробну та ранозагоюючу дії. Хлорамфенікол має широкий спектр антимікробної дії по відношенню до грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, включаючи стафілококи, синьогнійну і кишкову палички. Метилурацил підвищує рівень місцевого імунітету, індукує інтерфероногенез, підсилює процеси клітинної регенерації за рахунок активації обмінних процесів, а саме – нуклеїнового обміну, прискорює загоєння ран, має протизапальну дію. У гнійній рані поліетиленгліколь 1500 активно зв’язує запальний ексудат, віддаючи його в пов’язку, з якої рідина випаровується, а молекули поліетиленгліколя 1500, що звільнилися, знову приєднують до себе ексудат, що накопичується у рані. Дрібніші молекули поліетиленгліколя 400 здатні проникати всередину тканин. Утворюючи з антибіотиком комплекс, поліетиленгліколь 400 діє як провідник його в тканини рани, де локалізуються мікроби. Таким чином, на фоні застосування препарату відбувається ліквідація перифокального набряку та очищення рани від гнійно-некротичного вмісту.

 Препарат має переважно місцеву дію, незначною мірою проникає крізь слизові оболонки та шкіру. Терапевтична активність зберігається протягом 20-24 годин.

Показання для застосування

Лікування гнійних ран (у тому числі інфікованих змішаною мікрофлорою) у першій фазі ранового процесу,  трофічних виразок, пролежнів, інфікованих опіків,  фурункулів, карбункулів.

Протипоказання

Алергія на компоненти препарату; псоріаз, екзема, грибкові ураження.

Діти до 3 років.

Особливі застереження

Використання антибактеріальних засобів для зовнішнього застосування може призвести до сенсибілізації шкіри, що супроводжується розвитком реакції підвищеної чутливості при подальшому використанні цього препарату зовнішньо або у вигляді лікарських форм системної дії.

При наявності гнійних або некротичних мас антибактеріальна дія препарату зберігається.

Не допускати попадання мазі в очі.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Оскільки препарат не має системної дії, застосування його в період вагітності та годування груддю не протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

Діти. Не застосовувати дітям до 3 років.

Спосіб застосування та дози

Мазь Левомеколь призначена для зовнішнього застосування у дорослих та дітей старше 3-х років.

Маззю просочують стерильні марлеві серветки, які накладають на рану. Можливе введення мазі у гнійні порожнини через катетер (дренажну трубку) за допомогою шприца. У цих випадках мазь Левомеколь попередньо підігрівають до 35-36°С.

Мазь застосовують з першої доби ушкодження упродовж 4 днів. Гіперосмолярну мазь Левомеколь не рекомендують застосовувати довгостроково, тому що вона здатна викликати осмотичний шок у неушкоджених клітинах. На 5-7 добу лікування рекомендується змінити мазь на препарати, що відновлюють цілісність пошкодженої тканини.

Передозування

Випадки передозування невідомі. При застосуванні мазі Левомеколь згідно з наведеними рекомендаціями передозування неможливе. Однак, тривале (понад 5-7 діб) зовнішнє застосування часто призводить до контактної сенсибілізації.

Побічні ефекти

При застосуванні препарату можливий розвиток алергічних реакцій (шкірні висипання, свербіж); подразнююча дія (печія, гіперемія, ангіоневротичний набряк та інші ознаки, які не спостерігались до лікування). У таких випадках  застосування мазі необхідно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Небажано одночасно застосовувати з препаратами, які пригнічують кровотворення (сульфаніламідами, цитостатиками, похідними піразоліну).

Термін придатності

2 роки. Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 ºС до  25 ºС.

Упаковка

По 40 г в тубах, вкладених у пачку.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Дата останнього перегляду

16.08.2013.