Nov 11, 2022

11 million invested in shelter: how security is organized at the Farmak plant

Original article

image6

Як на заводі створюють максимально безпечні умови для персоналу і навчають людей правильно діяти у разі різних за своєю природою небезпек

Під час повномасштабної війни важливо захищати критичну інфраструктуру: електростанції, лікарні, залізничні вузли, банки. Фармацевтика – також критична галузь, адже від кількості та якості ліків залежить лікування поранених бійців та підтримання здоров’я та робочого стану цивільних. Розуміючи це, на виробництвах компанії «Фармак» дуже серйозно підійшли до питань безпеки. Першочергова мета – захист співробітників. Як на заводі створюють максимально безпечні умови для персоналу і навчають людей правильно діяти у разі різних за своєю природою небезпек – у матеріалі Ліги.

Надсучасні укриття на обох заводах

Обладнані усім необхідним укриття – важливий фактор, щоб співробітники почувалися безпечно під час повітряних тривог та можливих обстрілів. Тому створення надсучасних укриттів – те, чим компанія перейнялася ще до 24 лютого. Як результат – нові укриття, які компанія «Фармак» створила на своїх заводах в Києві та Шостці, в ДСНС називають одними з найкращих бомбосховищ країни.

image4

На фото: укриття з середини (Київський завод «Фармак»)

В столичне укриття компанія інвестувала 8 мільйонів гривень. Воно займає 720 квадратних метрів та здатне витримати ракетний або бомбовий удар, захистити від хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки.

image5

На фото: запаси води, харчів, інструменту (Київський завод «Фармак»)

В укритті є ліжка та місця для сидіння, запаси питної води та продуктів, необхідні інструменти. Через 7 хвилин після тривоги укриття герметично закривають. Тих, хто запізнився, можуть впустити за дзвінком у телефонний пристрій, який розміщено біля дверей сховища.

image1

На фото: медпункт в укритті  (Київський завод «Фармак»)

Тут є 5 біотуалетів, медпункт, опалення, резервна дизель-генераторна установка, телефон, радіоприймач та Wi-Fi. А ще – особлива вентиляція, яка може очистити повітря від отруйних речовин, хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки.

image2

На фото: фінська фільтраційна установка (Київський завод «Фармак»)

image3

На фото: диспетчерський пункт сховища (Київський завод «Фармак»)

Укриття на іншому заводі підприємства в Шостці – поменше, адже і колектив підприємства там не такий великий, як в Києві. Це укриття розраховане на 90 осіб. В ньому також встановлена потужна фінська фільтраційна установка, яка у випадку знеструмлення може працювати у ручному режимі, а також запаси води, біотуалети, вогнегасники, аптечки тощо. Тут можна безпечно сховатися від авіаційного або ракетного удару, хімічної чи радіаційної небезпеки. Інвестиції в проект склали близько 3 мільйонів грн.

image8

На фото: вхід у сховище компанії «Фармак» у Шостці

Навчання працівників: як діяти в разі ядерної війни, аварії на АЕС та інших небезпек

Наш ворог – непередбачуваний, він постійно погрожує ядерною бомбою, може використати хімічну зброю, або обстріляти АЕС. Кожна з цих ситуацій – унікальна, а заходи безпеки мають бути різними, в залежності від того, що сталося. Знаючи про такі загрози, важливо підготуватися. Від того, наскільки чітко люди розуміють порядок дій, залежить їхнє життя. Співробітники «Фармак» обізнані в тому, що робити в кожній можливій ситуації. Для цього на підприємстві періодично проводять навчання.

image9

На фото: навчання з цивільного захисту (Київ)

Наприклад, працівників проінструктували щодо того, як діяти у випадку ядерної загрози. Під час навчань команда підприємства відпрацювала весь порядок дій: як, куди і наскільки швидко треба йти, щоб не утворювати натовпу і встигнути врятуватися.

photo1661513746 (16)

Фото: навчання з цивільного захисту (Київ)

В кінці жовтня працівники отримували навички, як діяти в разі радіаційної аварії – наприклад, якщо російські військові підірвуть Запорізьку АЕС. Схожий тренінг пройшов і у вересні, працівникам розказали, які перші дії, яку їжу і воду можна вживати та чи потрібно робити йодопрофілактику.

photo1661513746 (13)

На фото: навчання з цивільного захисту (Київ)

Окрім того, працівники «Фармак» пройшли навчання з домедичної допомоги, як діяти під час обстрілів або в разі використання хімічної зброї.

Також на обох заводах виділили окремі групи людей, які обслуговують укриття: від командира та чергового диспетчера до техніка з контрольно-вимірювальних приладів і медичного працівника. Їх навчили особливостям роботи вентиляційно-фільтраційних установок та інших систем безпеки.

image11

На фото: тренування екстреної евакуації зі сховища (Київ)

Це буде особливо важливо у випадку критичного забруднення повітря радіацією або хімічною зброєю. Також спеціально підготовлені працівники готові до того, щоб надати першу медичну допомогу та провести евакуацію.

image10

На фото: навчання з надання першої невідкладної допомоги

Щоб інструкції про те, що робити у різних ситуаціях, завжди були перед очима, підприємство створило зручну пам’ятку, до якої можна звернутися в будь-який момент, щоб освіжити знання.

«Ми й раніше звертали особливу увагу на безпеку та комфорт своїх співробітників, а зараз тим більше – адже вони працівники критичної галузі, від роботи яких в тому числі залежить життя мирних та військових людей в Україні. Тому усвідомлюємо всі ризики під час воєнного стану та робимо все, щоб наші люди могли продовжувати роботу і почуватися безпечно. На жаль, не в наших силах зупинити війну, але в нашій відповідальності інвестувати свої зусилля, фінанси та час у те, щоб створити якомога безпечніші умови роботи для своєї команди», – говорить Володимир Костюк, виконавчий директор компанії «Фармак».

 

Back to Farmak in the media

More posts