Apr 29, 2021

Farmak expects to start dialogue on mutual recognition of GMP certificates and state inspections within the framework of renewal of the Association Agreement with the EU

Article in original language

Євгенія Піддубна, директорка з корпоративних комунікацій АТ «Фармак» наголосила, що скоро розпочнеться міжнародний діалог щодо взаємного визнання сертифікатів GMP да держінспекцій у межах реального процесу оновлення даної Угоди.

Вона підкреслила, що «як варіант, розглядають шлях через розширення дії майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (Угоди АСАА) з ЄС на фармацевтичну галузь (за прикладом такої Угоди між Ізраїлем та ЄС у 2013 році)».

Пані Піддубна зауважила, що ключовим нетарифним бар’єром для доступу вітчизняних ліків на ринок Європейського Союзу є відсутність визнання на рівні ЄС результатів інспектування виробництва ліків на відповідність критеріям GMP. Вона додала, що це призводить до того, що українські фармвиробники мають проходити подвійні перевірки під час здійснення експорту до країн ЄС. Вона підкреслила, що це також зумовлює й додаткові фінансові витрати для експортерів.

«Згодом у межах окремої процедури здійснюється контроль якості партії лікарських засобів (batch release testing), що є додатковим тягарем для українських експортерів ліків. Усе це потребує значних витрат і суттєво підвищує собівартість української продукції за кордоном», – роз’яснила вона.

Директорка з корпоративних комунікацій доповнила, що наразі «Фармак» спільно з іншим українськими фармкомпаніями, які зацікавлені у експорті до европейських країн, на майданчику Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) прагнуть об’єднати зусилля, щоб спільно просувати ідеї взаємного визнання з ЄС сертифікатів GMP та нівелювання бар’єрів у торгівлі ЛЗ в майбутньому.

Вона також повідомила, що лише спільна робота в цьому напрямку має відкрити вікно можливостей для українського фармбізнесу. За її словами, бізнес в цьому має підтримку від українських урядників.

 

https://pharma.net.ua/news/ukraine/25566-farmak-ochikue-startu-dialogu-pro-vzaemne-viznannja-sertifikativ-gmp-i-derzhinspekcij-u-mezhah-onovlennja-ugodi-pro-asociaciju-z-es

Back to Farmak in the media

More posts