Sep 17, 2024

How your medicines are actually made

Article in the original language

Фоторепортаж із виробництва Farmak

DSC00919

Ми зберігаємо ліки вдома по-різному: хтось – у коробці з-під взуття чи в пакеті, а хтось – у спеціальному органайзері. Але базовий набір медикаментів є в кожної сім’ї: від головного болю чи болю в горлі-попереку-шлунку до засобів від опіків чи температури.

Дійсно, ліки – не те, про що ми думаємо щодня, але це те, що обов’язково має бути під рукою «раптом що». Але чи замислювалися ви хоч раз над тим, як відбувається процес виготовлення ліків із вашої аптечки?

The Village Україна пропонує відправитися залаштунки найбільшого фармацевтичного виробництва в Україні – компанії Farmak.

Ліки не з’являються з повітря, а рецепт їхнього виготовлення не можна просто завантажити з Google. Тож для початку 12 сучасних R&D (прим. ред. – дослідження й розробка) лабораторій та одна дослідно-промислова дільниця досліджують і розробляють нові ліки від Farmak. Цей процес може тривати від одного до трьох років.

DSC00056

Фахівці працюють зі штамами мікроорганізмів, які використовують для створення діючої речовини.

Після розробки лікарський засіб і відповідні дослідження передають на реєстрацію до державних органів. Реєстрація, власне, і є механізмом допуску продукту на ринок. Після неї фахівці на заводі отримують право розпочинати виробництво нового продукту, і робота починає кипіти.

0200

На фото – фасувальна лінія з пігулками

Виробничі процеси на виробництві Farmak автоматизовані, що забезпечує максимальну стерильність: оператори не втручаються у процес приготування ліків, а лише контролюють його на цифровій панелі.

Фото_Виробництво Фармак

Працівник виробничої ділянки запускає проес змішування сировини для приготування лікарських засобів

0068

Це – бін. У ньому змішують сировину: до діючої додають допоміжні речовини.

Захисні костюми – невід’ємна складова техніки безпеки Farmak. Ступінь захищеності спецодягу залежить від рівня чистоти приміщення (всього їх на виробництві 6).

0133

А згодом фахівці отримують готовий лікарських препарат, як-от пігулки від стенокарції, зображені на цьому фото.

Кожна партія ліків перед тим, як потрапити до споживача, проходить мінімум п’ять етапів контролю, які забезпечують п’ять окремих лабораторій із контролю якості. Від вхідної сировини до цілісності паковання та вивчення стабільності готового продукту протягом усього терміну придатності.

0132

На цьому фото видно, як капсули контролюють за показником «Повнота скріплення».

Наступний етап на виробництві – помістити засоби у відповідне паковання. На фото ви бачите дільницю з миття та стерилізації флаконів. Згодом їх наповнять ліками.

На інших дільницях ліки пакують у блістери (або інші види первинного паковання) та вторинне паковання, яке зазвичай ми й бачимо в аптеках.

DSC01489

А тут у скляні флакони розливають дитячий засіб проти алергії.

DSC01511

А це – вигляд зверху.

Усі виготовлені й упаковані ліки прямують до автоматизованого складу Farmak, звідки їх везуть до українських аптек і лікарень, а ще – у приблизно 60 країн по всьому світу.

З 2010 року потужності й обʼєми Farmak забезпечують компанії статус лідера фармацевтичного ринку України. Ось декілька цифр і фактів про Farmak:

Масштаби

На рік компанія може виготовити 1 мільярд 900 мільйонів таблеток. І йдеться лише про одну лікарську форму, а є ще з десяток інших, як-от капсули, драже, супозиторії, флакони, ампули, саше, мазі в тубах тощо.

Спеціалізація

Два високотехнологічні заводи в Києві та Шостці, що на Сумщині, виготовляють лікарські засоби в усіх терапевтичних напрямах: від ендокринології та гінекології до анестезіології й кардіології. Наразі компанія будує виробництво в Іспанії, а саме в Барселоні. Там виготовлятимуть анестезію, антитромботичні й антипсихотичні ліки, гормони системного застосування, психолептики, лікарські засоби для захворювань серцево-судинної системи й інше.

Експорт

Ліки компанії Farmak експортують до майже 60 країн світу. Серед них – 15 країн ЄС, країни Центральної та Південної Америки, Близького Сходу, Азії, Африки й Австралії.

Диджиталізація

Farmak продовжує оцифровувати всі виробничі та бізнес-процеси: від автоматизування звітності й навчання персоналу до впровадження передових диджитал-рішень у напрямах виробництва, контролю якості та реєстрації. Усе це дає змогу оператору не втручатися у процес виготовлення ліків, а іншим працівникам – взаємодіяти прозоро та швидко з державними органами. Так виробник може нівелювати вплив людського фактора на різних етапах своєї діяльності.

Back to Farmak in the media

More posts