Article in original language
Будучи флагманом української фармацевтики, «Фармак» першим серед вітчизняних фармкомпаній приєднався до Мережі Глобального договору ініціативи ООН, його політика повністю відповідає настановам, спрямованим на розв’язання найактуальніших проблем сьогодення, та турботі про прийдешні покоління.
Сталий розвиток — одна з основних концепцій, за якою сьогодні працюють провідні компанії світу. «Фармак» забезпечує населення планети якісними ліками, збільшує обсяги виробництва й водночас мінімізує вплив на навколишнє середовище. Наростивши виробництво на 35% за п’ять років, компанія зменшила споживання газу на 76% та електроенергії — на 64% на 1 грн випущеної продукції й неухильно дотримується українських та європейських нормативів в екологічних питаннях і планує заходи, покликані надалі ще істотніше зменшити будь-які можливі наслідки діяльності. У 2019 році викиди в атмосферу зменшилися на 12,42% проти 2018 року в Києві та на 22,99% — у Шостці, що пов’язано з роботою котельні в порівняно теплий зимовий період, а також — із введенням в експлуатацію двох нових котлів Viessmann. «Фармак» утилізує й переробляє відходи за всіма нормами та систематично зменшує їх кількість. За 2019 рік було передано на утилізацію 323 т пластику, 280 т макулатури, 159 т брухту.
Компанія сприяє розвитку науки в Україні. Вона випустила книгу про українських учених, які змінили світ, а також відкрила мобільний музей фармацевтики й щорічно в наукові розробки інвестує приблизно $15 млн. Зараз там працюють 150 науковців, серед яких 40 кандидатів наук і п’ять докторів наук. Підприємство співпрацює із шістьма провідними вишами України, а цього року підписало меморандум про співпрацю з Малою академією наук. З прагненням відродити науковий потенціал нашої країни «Фармак» уже кілька років проводить «Школу молодого науковця».
Розуміючи важливість глобальних кліматичних змін на планеті та впливу людини на екологію, «Фармак» започаткував освітній проєкт «Екошкола» для учнів 8–11-х класів. Школярі, здобувши необхідні знання на освітній онлайн-платформі, можуть створити для своєї школи проєкт, спрямований на ощадливе використання природних ресурсів, і виграти грант на його реалізацію. Навчання в «Екошколі» доступне для кожного школяра в Україні. Цього року участь у проєкті взяли школи з 25 міст.
«Найголовніший внесок «Фармак» у сьогодення та майбуття — це забезпечення якісними та доступними лікарськими препаратами наших співвітчизників і жителів інших країн. Дбаючи про здоров’я, ми докладаємо не менших зусиль до того, щоб примножити інші виміри людського добробуту. Це й забезпечення гідних умов праці, і ведення прозорого бізнесу, й інвестування в наукові та практичні дослідження. Кожен із універсальних принципів Глобального договору — від забезпечення прав людини й до протидії будь-яким формам корупції — є чітко прописаним у нашій політиці та підкріпленим практичними діями. Збільшуючи потужність виробництва, ми водночас мінімізуємо негативний вплив на довкілля. І цим не вичерпується наша екологічна діяльність, адже численні освітні проєкти, ініційовані компанією, формують нову екосвідомість», — розповідає Володимир Костюк, виконавчий директор компанії.
Крок за кроком впроваджуючи довгострокову стратегію сталого розвитку, «Фармак» своїм прикладом демонструє українському суспільству переваги практики соціально відповідального ведення бізнесу.
https://focus.ua/ukraine/465868-printsipi_stalogo_rozvitku_integrovani_v_usi_protsesi_farmak