Про нові виклики для лідера фармацевтичної галузі, збереження команди та незламність працівників розповідає HR-директорка компанії «Фармак».
Як відомо, фармацевтична галузь є об’єктом критичної інфраструктури, адже від її роботи залежить здоров’я та життя українців. Тож у перші дні війни, розуміючи всю відповідальність, працівники, які є критично важливими для функціонування підприємства, цілодобово перебували на заводі. Відвантажували усі наявні запаси необхідних препаратів та продовжували забезпечувати країну ліками. Виконавчий директор, який на початку війни перебував у відрядженні – терміново повернувся в Україну, щоб бути у такий складний час разом зі співробітниками. На жаль, не обійшлося без втрат. На початку березня окупанти знищили один з основних складів компанії з готовою продукцією та пакувальними матеріалами на 1,5 млрд грн. Однак «Фармак» вдалося не втратити найцінніше — свою команду.
Безпека у пріоритеті
«Як і будь-яке виробництво, робота нашого підприємства – це не про онлайн-формат та віддалену роботу. Тож ще в перших числах лютого, коли ми побачили інформацію щодо можливого вторгнення, було прийнято рішення обладнати бомбосховище на території компанії, що на той момент не було в ідеальному стані. Сьогодні на підприємстві маємо укриття II класу, яке зможе захистити співробітників від бомбових та ракетних ударів, а також під час радіаційної, хімічної або бактеріологічної небезпеки. Тут є ліжка, місця для сидіння, запас питної води і їжі, санітарний блок, медпункт, засоби зв’язку та вентиляція. За версією ДСНС, це одне з кращих сховищ Києва», – зауважує пані Вікторія.
Сховище компанії «Фармак» (Київський завод)
Щоб дати співробітникам знання про те, як діяти в надзвичайних обставинах, на підприємстві у компанії регулярно проводяться навчання з цивільного захисту, охорони праці та домедичної допомоги. «Хочеться вірити, що ці знання ніколи не доведеться застосовувати, проте наш обов’язок – бути максимально обізнаними та підготовленими у разі виникнення будь-якої кризової ситуації», – продовжує Вікторія Кондрашихіна.
Навчання із цивільного захисту (Київський завод)
Всебічна підтримка команди
Перед вторгненням рф керівництво компанії почало працювати над планом безперервної роботи бізнесу при різних сценаріях розвитку подій. СЕО «Фармак» Володимир Костюк постійно підтримував комунікацію з командою, щоб працівники розуміли, як компанія готується до можливої повномасштабної війни. За словами Вікторії, такий діалог продовжується і зараз на регулярній основі. Співробітники активно ставлять запитання виконавчому директору та отримують своєчасний зворотний зв’язок. «Ми вважаємо, що прозорість та відкритість дає команді відчуття стабільності та впевненості у такий складний та невизначений час», – говорить Вікторія Кондрашихіна.
Для підтримки емоційного стану співробітників у компанії щотижня проводяться онлайн-трансляції ментально-дихальної гімнастики з членом спільноти Міжнародного наукового інституту з психології та нейробіології у США – «Mind&Life».
Також у внутрішній соцмережі Workplace співробітники можуть завжди знайти поради з психологічної самодопомоги.
Щодо матеріальної підтримки – протягом вимушеного простою ми продовжували виплачувати кошти працівникам. Колеги, які втратили житло, отримали додаткову фінансову допомогу. На це «Фармак» виділив понад 2 мільйони гривень і планує продовжувати ці виплати. Крім того, ми релокували своїх фахівців із Харкова, де у компанії була розташована R&D-лабораторія, до столиці. Медпрацівників із регіонів, де велися активні бойові дії, працевлаштували у більш безпечних містах України. «Сьогодні у компанії «Фармак» продовжують працювати близько 3 000 співробітників. Нам вдалося зберегти робочі місця та довоєнні умови праці для всієї команди», – зазначає Вікторія.
Також ми організували трансфер для колег з дому до підприємства та з підприємства додому. І надаємо всім нашим співробітникам медичне страхування.
Співробітники «Фармак»
Продовжуємо навчання та розвиток
У «Фармак» вважають, що навчання — це чудовий спосіб підтримати свій моральний стан у складні часи та змістити фокус у напрямок перспектив. Тож компанія продовжує надавати усі можливості для навчання та розвитку співробітників. На «Фармак» є власна внутрішня бібліотека онлайн курсів – спеціально створений портал дистанційного навчання. Завдяки їй працівники оновлюють свої професійні знання та «прокачують» soft skills. Також компанія продовжує організовувати для співробітників зовнішнє навчання для розвитку актуальних навичок. А серцем всього є корпоративна бібліотека, яка налічує понад 9 тис. друкованих видань та регулярно поповнюється новою літературою.
Лекція до Дня української писемності та мови
Курс на благодійність
Благодійні та волонтерські проєкти є важливою частиною корпоративної культури компанії.
Вони залучають кожного працівника до розв’язання складних соціальних проблем, що особливо загострилися у воєнний час. «Співробітниками «Фармак» було ініційовано благодійну акцію «Я працюю один день для армії». Кожен мав змогу пожертвувати частину зарплати для придбання необхідного військового обладнання. Спільними зусиллями команді вдалось зібрати майже 2 млн грн», — розповідає Вікторія Кондрашихіна.
Також в компанії 60 співробітників, які вступили до лав ЗСУ. Це ті, хто відмовився від звичного життя, пішов на довгу розлуку з близькими, щоб захищати свою країну. «Ми знаходимося на постійному зв’язку з колегами, підтримуємо їх та забезпечуємо усім необхідним спорядженням», — продовжує Вікторія.
Окрім допомоги власним працівникам компанія «Фармак» і Благодійний фонд Родини Жебрівських надали допомогу армії на понад 30 млн грн. І така підтримка, за словами Вікторії Кондрашихіної, не припинятиметься до закінчення війни.
Передача ліків на фронт
Згуртовані – ми непереможні!
За майже 97 років існування «Фармак» бачив не одну зовнішню кризу. Тому наш рецепт, як лідера фармацевтичної галузі в Україні – вміти швидко адаптуватися, прораховувати ризики, бути гнучкими, динамічними та найголовніше – згуртованими. Адже ми дбаємо про найцінніше – здоров’я та життя людей.