Олена Зубарєва

Керівник департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку

Чер 16, 2020

Досягнути гармонії з навколишнім середовищем — наша мета

Будь-яке виробництво товарів широкого вжит­ку, без яких наразі не може обійтися жодна родина, так чи інакше впливає на довкілля. І підприємства фармакологічної галузі – не виняток. Питання лише в тому, наскільки таке виробництво є соціально відповідальним, яких зусиль докладає, щоб мінімізувати свій вплив на навколишнє середовище та досягнути балансу між задоволенням потреб суспільства сьогодні й захистом інтересів наступних поколінь, а отже – збереженням чистого довкілля.

«Фармак» – фармацевтичне підприєм­ство, яке виготовляє якісні й доступні ліки для України та ще понад 20 країн світу. Та, разом з цим, наша Компанія строго дотримується чіткої стратегії зменшення свого впливу на природу. І ми по праву можемо пишатися тим, яких успі­хів нам вдалося досягнути. Розроблена, впро­ваджена і сертифікована Система управління навколишнім середовищем, згідно з вимогами ДСТУ ISO 14 001: 2015. На виробництві у Шост­ці, де відбувається синтез активних речовин, встановлені сучасні системи очищення води та повітря. Реконструювали котельню, облад­навши її сучасними паровими котлами, що дає змогу додатково економити електроенергію та природний газ, а також зменшити викиди СО2. Питання екології – першочергове для нас: розширюючи виробництво, ми намагаємося звести до мінімуму його вплив на навколишнє середовище.

Крім того, «Фармак» реалізує чимало своїх ініціатив, спрямованих на вирішення проблем із довкіллям у майбутньому. Пере­дусім це формування екологічної свідомості у молоді. Наш проект «Екошкола», який уже три роки працює для школярів 8–11 класів, увійшов до топ-десятки соціальних проектів України. Всі учасники мають змогу створити повноцінний екопроект для своєї школи. Кращі з них – втілюються у життя завдяки міні-грантам від «Фармак». Наразі навчання в «Екошколі» стало ще доступнішим, адже ми за­пустили її в онлайн-режимі, а восени плануємо провести Перший Всеукраїнський екологічний фестиваль.

Також співробітники Компанії – постійні учасники започаткованих «Фармак» щорічних проектів «Зелене місто», «Чисте місто» та «Зелений офіс», спрямованих на популяри­зацію бережливого ставлення до природи та екосистеми свого міста.

Назад на головну