Віктор Костюк

Директор із розвитку бізнесу АТ «Фармак»

Сер 10, 2020

«Фармак» – ліки без кордонів

З початком пандемії різко зріс попит на лікарські засоби (ЛЗ), які використовуються в комплексній терапії пацієнтів з COVID-19. Йдеться про кортикостероїди, релаксанти, анальгетики, антибіотики, а також про препарати для наркозу та седації, необхідні в разі під’єднання хворих до апаратів ШВЛ. Тому такі ЛЗ «Фармак», як пропофол, дексаметазон, вазопресин і багато інших виявилися надзвичайно затребуваними. І хоча не всі вони зареєстровані в країнах ЄС, у ситуації abnormal demand (аномального попиту) ми отримали дозволи на ввезення не тільки до Великобританії, Швеції, Франції, Німеччини, Польщі, але до Австралії, Нової Зеландії, Мексики та Сінгапуру. Крім того, ми забезпечили рекордні відвантаження складних ін’єкційних препаратів до Ізраїлю, у результаті чого за підсумками першого півріччя 2020 року ця країна стала другою за обсягами експорту нашої продукції. З урахуванням того, що зростання захворюваності триває, ми прогнозуємо, що препарати, які застосовуються в лікуванні коронавірусу, наступного року будуть основними драйверами зростання експортного напряму «Фармак».

Те, що сьогодні «Фармак» є першим і єдиним в Україні та країнах СНД виробником, що має 40 зареєстрованих препаратів у 13 країнах ЄС, це результат комплексної політики щодо розвитку нашого експортного потенціалу. Для того щоб підтвердити європейську якість кожного експортованого ЛЗ, наші виробничі потужності, технологічні процеси, системи контролю якості та складські комплекси проходять європейську GMP-інспекцію на повну відповідність стандартам належної виробничої практики. І хоча вітчизняна фарміндустрія поступово переходить на стандарти GMP/GDP, їх гармонізація з міжнародними нормативами вимагає часу. Тому ми використовуємо практику паралельних процедур, складаючи реєстраційні досьє нових препаратів відразу для України та країн ЄС. Це дає змогу не тільки розробляти більш ніж 20 нових препаратів на рік, але цілком відповідно до вимог ICH Quality Guidelines запускати приблизно половину з них на ринках ЄС, Канади та Австралії. Наша продукція проходить сертифікацію та ресертифікацію регуляторних органів Польщі, Німеччини та Хорватії на повну відповідність вимогам GMP ЄС. Однак, як національний лідер галузі, «Фармак» завжди готовий до нових викликів. Тому ми плануємо швидкий вихід на найбільший ринок світу – США, для чого підписали контракт із компанією, яка буде проводити реєстрацію наших ЛЗ в американській FDA. Вимоги американського ринку відрізняються від європейського, але ми впевнені, що продукція «Фармак» повністю відповідає всім міжнародним стандартам якості.

Ми взяли участь у «Програмі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з прекваліфікації ЛЗ», спрямованої на оцінювання якості, безпеки та ефективності препаратів. Це не тільки висока оцінка якості продукції «Фармак», а й міжнародне визнання нашого статусу глобального експортера. Але найголовніше – свідчення довіри споживачів до бренда не тільки в Україні, але й у всьому світі, адже «Фармак» – це ліки без кордонів!

Назад на головну