Володимир Костюк

Виконавчий директор АТ «Фармак»

Бер 17, 2021

«Фармак» повністю відповідає екологічним нормам

Ми проходимо усі необхідні інспекції та сертифікації. Виробництво відповідає усім існуючим у Києві санітарно-екологічним нормам. Ми постійно інвестуємо в модернізацію не тільки виробничих потужностей, але й очисних споруд. Зокрема оновили котли, які мінімузували викиди. З наших труб іде водяна пара, а не дим. Ми маємо сертифікат ISO-14001, який підтверджує стандарти екологічної безпеки.

Компанія «Фармак» наприкінці 2020 року святкувала 95 років з часу заснування, коли було створено Хіміко-фармацевтичний завод імені Ломоносова. На ньому дійсно виготовляли важкі препарати, виробництво яких впливало на довкілля. З часом таких препаратів виготовляли все менше. У 90-х роках підприємство було приватизоване і компанія перепрофілювалася на виробника готових лікарських засобів, значно скоротивши хімічне виробництво. Продукти того хімічного виробництва, яке ще лишалося, ми використовували для виготовлення готових лікарських форм. Тобто ми мали конкурентну перевагу, оскільки володіли повним циклом виготовлення лікарського засобу. У нас лишаються у виробництві активні фармацевтичні інгредієнти – це власне хімія, про яку сьогодні йдеться.

У 2016 році ми відкрили хімічне виробництво у місті Шостка Сумської області. Туди ми інвестували близько 40 мільйонів доларів і побудували сучасне виробництво з усіма очисними спорудами води й повітря. Туди перенесено високотонажне виробництво активних фармацевтичних інгредієнтів – і це 90% АФІ. Але частина фармацевтичного R&D (розробки і дослідження хімічних сполук), яку ми використовуємо для виготовлення готових форм, залишилося у Києві. Працює лабораторія хімічного синтезу, яка розробляє лікарські засоби.

Для нас важливо це мати. Компанія, що має вертикальну інтеграцію, і яка може контролювати ціну субстанції та повний ланцюжок доданої вартості, є більш конкурентоздатною не лише в Україні, але й на світових ринках.

Ми хочемо робити не лише індустріалізацію, а і створювати науковоємні професії. Тобто давати можливість українським фахівцям не їхати в Польщу збирати полуницю, а знаходити реально гідні робочі місця і створювати додану вартість тут. Фарма – це одна з найбільших галузей в плані створення доданої вартості. За різними оцінками, одне робоче місце у фармацевтиці створює від 12 до 16 робочих місць в суміжних галузях.

Назад на головну