ДМИТРО ТАРАНЧУК

Директор з правового забезпечення

Сер 16, 2019

«Корвалол»: боротьба триває

Сьогодні виробництво усіх форм лікарського препарату «Корвалол» здійснюється на сучасному автоматизованому підприємстві, де кожен етап відбувається під суворим контролем з дотриманням національних і міжнародних вимог і стандартів GMP. Висока якість нашого лікарського засобу – не тільки гарантія довіри споживачів, а й бажання конкурентів вивести на ринок такий препарат, як «Корвалол», й отримати дивіденди за рахунок чужої праці. Так, у 2016 році компанія «Дарниця» вивела на ринок продукт «Корвалол-Дарниця». А харківська компанія «Здоров’я» випустила на ринок «Корвалол-Здоров’я». Відтоді Дирекція з правового забезпечення у судових процесах відстоює право Компанії як єдиного законного власника знака «Корвалол».

Предметом спору з компанією «Здоров’я» була державна реєстрація лікарського засобу «Корвалол-Здоров’я». Назва лікарського препарату «Корвалол-Здоров’я» є схожою до ступеня змішування зі знаком «Корвалол» і «Корвалол Corvalolum» Компанії «Фармак». Якщо на ринку будуть препарати з такими назвами, це вводить в оману споживачів, хто ж усе-таки є виробником препарату.

ПрАТ «ФФ«Дарниця» зареєструвало як торговельну марку позначення «Корвалол-Дарниця» на ім’я своєї компанії. Позначення «Корвалол-Дарниця» є схожим до ступеня змішування зі знаком «Корвалол Corvalolum» «Фармак»: фонетична та графічна схожість позначення «Корвалол-Дарниця» полягає в тому, що слово «Корвалол» є тотожним зі знаком «Корвалол Corvalolum», а смислова схожість зводиться до того, що це позначення призначене для маркування одного і того ж товару 5-го класу – лікарського засобу препарату «Корвалол», має однаковий склад, терапевтичні властивості, канали поширення й однакове коло споживачів.

У квітні 2017 року «Фармак» звернувся до Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) із заявою про визнання добре відомим «Корвалол Corvalolum» в Україні на ім’я ПАТ «Фармак» станом на 1 грудня 2002 року. Апеляційна палата МЕРТ наказом № 1037 від 19 липня 2017 року прийняла рішення на користь Компанії.

На основі цього рішення у серпні 2017-го ми звернулися до господарського суду м. Київ з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі та ПрАТ «ФФ«Дарниця» про визнання недійсною реєстрації знака для товарів і послуг «Корвалол-Дарниця». У відповідь компанія «ФФ«Дарниця» звернулася до господарського суду з позовом про визнання недійсним рішення Апеляційної палати МЕРТ, № 1037 від 19 липня 2017 року.

Далі справа перейшла до Верховного Суду. 25 червня 2019 року Велика палата прийняла рішення про скасування судових рішень першої та апеляційної інстанцій і направила справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Це означає, що рішення Апеляційної палати МЕРТ наказом № 1037 є чинним для всіх суб’єктів правовідносин і зберігає за правовласником добре відомого знака «Корвалол Corvalolum» усі права, передбачені чинним законодавством України.

Тож на сьогодні  АТ «Фармак» – єдиний законний власник знака для товарів і послуг «Корвалол» і використовувати це найменування в будь-якому поєднанні з іншими словами, у тому числі з латинським написанням, буде вважатися порушенням виняткових немайнових прав АТ «Фармак».

Але судовий спір триває, тож Компанія не припиняє захист прав на позначення «Корвалол Corvalolum» і продовжує здійснювати заходи судового захисту в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Назад на головну