Вікторія Кондрашихіна

Директор з персоналу ПАТ "Фармак"

Січ 14, 2019

Люди – наша найбільша цінність.

Покращувати життя всередині Компанії, щоб кожна людина впевнено дивилась у завтрашній день і відчувала турботу вже сьогодні та із задоволенням йшла на роботу – саме над цим повсякчас працює Служба директора з персоналу.

Люди – найважливіша цінність компанії, і ми не втомлюємося про це повторювати. У нас працює понад 2500 співробітників і ми беремо на себе відповідальність за їх життя та добробут. Ми вибудовуємо відносини з кожним працівником на засадах довіри та взаємної відповідальності. «Фармак» є лідером ринку саме завдяки потенціалу кожного, хто працює в компанії. Компанія – це наші люди!

Мені дуже приємно усвідомлювати, що серед дружньої родини «фармаківців», є люди, які усе життя працюють у компанії, це є результатом того, що ми тримаємо високу планку соціального та фінансового захисту протягом майже сторіччя.

Інновації, технології, європейські стандарти якості, висококласні фахівці та кращі експерти у своїй галузі – все це «Фармак». Але ми не були б такими, якби нас не об’єднувало найголовніше  –  відповідальність за здоров’я та життя людей.

Для нас важлива освіта та професійні компетенції, але не менше ми звертаємо увагу на те, чи поділяє потенційний кандидат наші цінності, чи достатньо людина мотивована та готова розвиватися разом з Компанією. Якщо ми бачимо, що у людини «горять очі», – це саме той момент, коли ми говоримо: «Так! Ти станеш частиною команди «Фармак».

Для прикладу: у 2018 році з 283 прийнятих на роботу співробітників 27 «Фармак» перше місце роботи. А це, на хвилинку, 10% від кількості працевлаштованих на підприємстві.

У компанії функціонує багаторівнева система процесу навчання та розвитку персоналу, тому не навчатись у нашій компанії не вийде. Для нових співробітників  успішно функціонує програма адаптації, для менеджерів різних рівнів створені свої школи розвитку: «Школа молодого керівника» і «Школа розвитку менеджерів». У нас успішно працює програма «Кадрового резерву», яка покликана розвивати управлінські навички у кожного, хто бере в ній участь. Підтверджнням цього є те, що за останні 2 роки 80% управлінських позицій були закриті внутрішніми кандидатами.

За час роботи Компанії сформувався резерв фахівців високої кваліфікації, що мають унікальні знання й навички і готові ділитися ними з іншими працівниками. Тому було прийнято рішення створити «Програму розвитку внутрішніх тренерів», яка дозволяє передати досвід експертів компанії працівникам, котрі цього потребують.

Крім того, не можу не зазначити, що компанія регулярно направляє працівників на навчання не тільки в Україні, а й за кордоном та залучає провідних фахівців Європи для підвищення їх кваліфікаційної підготовки.

Ми підтримуємо у працівників прагнення до саморозвитку, тому у «Фармак» функціонує корпоративна бібліотека. На сьогодні у ній налічується 9 тис. видань.

Ми можемо пишатись тим, що в нашій команді 35 кандидатів наук та 6 докторів наук, які своїм прикладом мотивують колег.

А скільки ми провели майтер-класів, лекцій, презентацій – уже напевно і не злічити!

Компанія «Фармак» цінує кожного працівника і прагне забезпечити максимальні можливості для розвитку та кар’єрного зростання кожного, хто своїми досягеннями та постійним прагненням вдоконалення підтверджує готовність розвиватися всередині Компанії.

Працівники компанії цінують «Фармак» за прозорість ведення бізнесу, за конкурентну заробітну плату, що складається з основної, додаткової та інших виплат, що переглядаються щорічно та передбачені Колективним договором. Окрім вигідної грошової винагороди компанія забезпечує працівників харчуванням зі знижкою, повним безкоштовним медичним страхуванням і програмами розвитку. Думати про майбутнє та вкладати в нього – це одна з місій «Фармак». Вона реалізовується не тільки у модернізації виробництва, отриманні GMP сертифікатів, а й і у піклуванні про наших працівників та їх родин. Допомагає у цьому профспілка, яка надає путівки для дітей працівників Компанії на період канікул в оздоровчі табори, а тим хто потребує лікування ,– в санаторії.

Кожен працівник ознайомлений з Колективним договіром, укладеним згідно з чинним законодавством та Галузевою угодою між Міністерством охорони здоров’я України та Центральною Радою профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України. Це гарантує захист прав та інтересів працівника на підприємсті та його матеріальне благополуччя. Я координую виконання зобов’язань підприємства за Колективним договором.

У Компанії передбачено квоти для соціально незахищених верств населення, які не мають змоги конкурувати на ринку праці, це у нас і учасники бойових дій, і особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, і молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах.

Держава надає квоти у розмірі 5% на працевлаштування – у нас же ця цифра складає цілих 20% відсотків, цього ви не побачите на жодному  підприємстві України.

У «Фармак» функціонують моделі нефінансової мотивації співробітників. Протягом останніх двох років у нас реалізується програма «Кафетерій мотивацій», що складається з трьох напрямків з частковою компенсацією: розвиток (відвідування курсів або тренінгів), відпочинок (База відпочинку «Смуглянка» на березі Чорного моря), спорт (відвідування басейну або тренажерного залу). З січня 2018 до сьогодні напрямок спорт обрали – 745 співробітників, навчання – 136, відпочинок – 270, книги – 326. Загалом програмою скористались 1477 співробітників.

Ефективність програми в тому, що вона спрямована на різні сфери життя. Ми зацікавлені не лише в належному виконанні функціональних обов’язків людиною, ми зацікавлені у всебічному розвитку та мотивації співробітників дбати про себе та досягати більшого.

Задоволеність програмою ми відслідковуємо шляхом проведення анкетування та, за необхідності, вносимо корективи. Нині ми отримуємо майже 100% позитивних відгуків, що є найбільшою нагородою за нашу працю.

За останні роки ми запустили проект автоматизації відпусток через програмне забезпечення DOCS.UA. Раніше нам доводилося вести безліч папок з заявами, наказами, погодженнями відпуск. АDOCS.UA зберігає історії наданих відпусток та веде облік невикористаних днів минулих періодів. Відтепер кожен, хто працює у «Фармак», може формувати та погоджувати свою відпустку не покидаючи робоче місце. Це дало змогу заощадити багато часу у всього персоналу компанії та втричі зменшити обсяги використання паперу.

Не можу не згадати той факт, що  «Фармак» першим серед українських фармацевтичних компаній розробив та впровадив систему SAP SUCCESS FACTORS з метою автоматизації найбільш важливих та трудомістких процесів у сфері  управління персоналом. Використовуючи сучасні ІТ-рішення, Компанія відстежує ступінь досягнення цілей (KPI) працівниками, оцінку за компетенціями, формування і розвиток за індивідуальними планами розвитку та управління кадровим резервом Компанії.

Завдяки цьому проекту кожен працівник бачить взаємозв’язок його цілей з цілями керівника, розуміє, як виконання його особистісних цілей впливає на виконання цілей підрозділу і Компанії в цілому. Також це рішення дає можливість відстежувати динаміку виконання завдань і забезпечує керівників інформацією, необхідною для прийняття зважених і швидких управлінських рішень. Ми оптимізували рутинні операції та скоротили частку ручної праці на 95%.

Якщо говорити про соціально-освітні проекти, які втілила Служба директора з персоналу, то необхідно відмітити освітній проект з профорієнтації #Profession_lab, який було створено для дітей наших працівників задля знайомства з професіями фармацевтичної галузі. Всі бажаючі можуть дізнатися, з чого варто починати кар’єру, якими особистісними якостями потрібно володіти щоб бути значущим на ринку праці у майбутньому.

Для студентів та викладачів ВУЗів Служба директора з персоналу впровадила освітній проект #Farmak_Lab, в рамках якого кращі експерти нашої Компанії висвітлюють актуальні теми фармацевтичної галузі.

І всім відома «Школа молодого науковця», яка стала майданчиком для обміну знаннями між студентами, науковцями та експертами Компанії.

Із соціальних ініціатив ми двічі у цьому році провели благодійні дитячі ярмарки. На кошти, зібрані «фармаківціями» та з допомогою Благодійного фонду «Фармак» під час Різдвяної благодійної ярмарки, був придбаний спортивний інвентар  для школи-інтернату в м.Шостка. У День захисту дітей було проведено дитячу виставку-ярмарок малюнків та інших поробок. Метою заходу було допомогти маленьким пацієнтам дитячої лікарні. Спільними зусиллями було закуплено функціональні ліжка для відділення дитячої інтенсивної терапії Київської міської дитячої клінічної лікарні №1.

Серед улюблених свят «фармаківців» – «Таємний Санта». Його суть у тому, щоб таємно, через чарівних помічниць Санти, дарувати подарунки та неймовірні емоції.

Ми започаткували  «День Щастя», який дав змогу кожному «фармаківцю» сповнити робочий день позитивом та сонячним настроєм.

На постійні основі ми успішно проводимо майстер-класи з живопису та рукоділля, які дозволяють кожному учаснику самостійно створити шедевр з першого разу.

Ми турбуємось про те, щоб наші люди були задоволеними та щасливими!

Для своїх співробітників ми виступаємо соціальним партнером та створюємо атмосферу турботи і підтримки. Саме тому девізом нашої Служби є: «У партнерстві з тобою та з турботою про кожного», від цього ми відштовхуємось у всіх наших вчинках.

Крім того, ми надаємо можливість вести активне спортивне життя, безкоштовно оздоровлюватись та отримувати якісне медичне страхування для себе і своїх рідних. Ми забезпечуємо комфортним робочим місцем, розвиваємо співробітників та впорядковуємо бізнес-процеси. Ми дотримуємось Кодексу законів про працю України та надаємо конкуренту заробітну плату, яка щорічно переглядається.

Ми турбуємось про дітей працівників відправляючи їх у літні табори, забезпечуємо новорічними подарунками та залучаємо до різноманітних корпоративних активностей.

Ми ведемо аналіз причин звільнення і докладаємо зусилля для покращення корпоративного життя співробітників в компанії.

Для підтримки стратегії розвитку Компанії в наступному році одним із наших  проектів буде трансформація корпоративної культури. Ми прагнемо посилити усвідомлення кожним із нас цінностей Компанії. Хочемо, щоб кожен розумів, розділяв та керувався ними у роботі задля ефективнішого досягнення стратегічних цілей Компанії, взаємного успіху і комфорту. У кожного працівника буде можливість приєднатись до проекту та внести свою частку в її розвиток.

В 2019 році ми будемо працювати в напрямку розвитку та просування HR-бренду Компанії: створювати ролики «Життя з середини компанії», вручати реферальні картки, більш тісно співпрацювати з ВУЗами тощо.

Показовим проектом стане програма «Амбасадор», суть якого в співпраці з прихильними до компанії студентами, які мають залучати своїх товаришів до роботи в «Фармак».

Проекти #Profession_lab, #Farmak_Lab та «Школа молодого науковця» будуть і надалі розвиватись та глобалізуватись, вони стали нашою візитною карткою у цьому напрямку.

Ще одним, не менш важливим, проектом буде автоматизація процесу навчання.

Ми покращуємо життя всередині компанії щоб кожна людина впевнено дивилась у завтрашній день та відчувала турботу уже сьогодні і з задоволенням йшла на роботу.

Для фармацевтичної галузі і України загалом останніми роками актуальна проблема трудової міграції. За експертними оцінками, сьогодні за кордоном працюють до 5 мільйонів українців і, що найгірше, серед трудових мігрантів майже половина – віком від 18 до 29 років. Тобто ми бачимо тенденцію до того, що молодь не зацікавлена в тому, щоб залишатися працювати в Україні.

Зупинити цю негативну тенденцію можна шляхом створення додаткових можливостей розвитку та, звісно ж, гідної оплати праці. Проте цим повинні опікуватись не лише свідомі компанії, а й держава. Ми хочемо, щоби найкращі кадри залишалися в країні. Розвивали галузь, робили нашу державу сильною та незалежною. «Фармак» – одна з найбільших фармацевтичних компаній країни, лідер галузі вже восьмий рік поспіль. Ми працюємо на сучасному обладнанні провідних світових виробників, маємо власну дослідницьку базу – одну з найкращих в Україні. Тому ми запрошуємо студентів до себе, щоб у них правильно склався образ сучасного фармацевтичного бізнесу. Як драйвер фармацевтичної галузі ми відчуваємо перед собою відповідальність за майбутнє сьогоднішніх студентів і майбутнєкраїни загалом. Для цього ми активно розвиваємо HR-бренд Компанії, розробили конкурентоспроможну ціннісну пропозицію для майбутніх співробітників, мотиваційні пакети та залучаємо фармаківців вести активне та щасливе корпоративне життя.

Ми будуємо Європу у своїй країні!

Назад на головну