Петро Чернишов

член наглядової ради АТ «Фармак».

Лис 09, 2020

Навіщо Великобританія та Ізраїль купують лікарські засоби від АТ «Фармак»

«Фармак» – виробник дженериків (копій оригінального препарату. – Прим. ред.). За весь час роботи в Україні компанія інвестувала приблизно $250 млн у виробництво.

«Рух» навколо дженериків виник у 80-х роках минулого століття. З’ясувалося, що після закінчення строку дії патенту на ліки (зазвичай це 20–25 років), їх можуть виробляти та продавати не тільки розробники цього препарату. Генеричні компанії можуть виробляти такий самий за дією та якістю препарат, але продавати його набагато дешевше.

У виробництві вартість оригінального препарату та дженерика приблизно однакова. Різниця в ціні на полиці пояснюється тим, що перші – розробники – для запуску препарату інвестували величезні суми грошей у дослідження та клінічні випробування. Якраз для цього і придумано патент на 20 років – дати можливість «відбити та заробити». Після чого настає вільна конкуренція.

У нас найбільший експорт серед українських компаній. Це приблизно чверть продажів компанії. «Фармак» постачає ліки у 28 країн світу. Серед них – Великобританія, Швеція, Ізраїль, Мексика, багато країн СНД.

Чому наші ліки користуються успіхом за кордоном? Ми пропонуємо конкурентоспроможний товар: висока якість, стабільні постачання та добру ціну.

Для того, щоб постачати товари до Європи, компанії потрібно пройти перевірку від регуляторного органу країни-члена ЄС на відповідність GMP (Good Manufacturing Practice, або належна виробнича практика. – Прим. ред.). А також зареєструвати свій продукт в одній із країн ЄС.

Зараз ми плануємо вихід на найбільший і, можливо, найскладніший ринок світу – США. Ми вже підписали контракт з американською компанією, яка буде проводити сертифікацію наших препаратів у США.

Назад на головну