Володимир Костюк

Виконавчий директор ПАТ "Фармак"

Лип 02, 2018

ТОП-10 ІННОВАЦІЙ ПАТ «ФАРМАК»

ПАТ «Фармак» за недовгий час трансформувався з хіміко-технологічного заводу в інноваційну компанію – лідера галузі. Завдяки якості, інноваціям ми утримуємо першість уже понад вісім років. І нам дійсно є чим пишатися. Ми змогли побудувати європейське виробництво тут в Україні. Ми готові ділитися досвідом із вітчизняними компаніями, як вести бізнес в Україні за європейськими стандартами. Наша характерна риса в тому, що ми не лише слідкуємо за інноваціями, а локалізуємо та адаптуємо їх тут, в Україні, на власному виробництві. До вашої уваги ТОП-10 інновацій від ПАТ “Фармак”:

1. Глобальні дослідження оригінальної молекули. Це оригінальна молекула радянської школи. ПАТ «Фармак» інвестував у міжнародні дослідження доказової бази та доведення ефективності на різних моделях.

2. Глобальні дослідження оригінального препарату «Ефіаль».Це оригінальний молекулярний комплекс біологічного походження на основі ліпосомальних форм, що підвищують проникнення активної речовини. Продукт заплановано вивести на ринок у 2019 році.

3. Виробництво інсулінів за технологією компанії Lilly (США) – «Фармасулінів». Це перші американські фармтехнології в Україні. ПАТ «Фармак» – друга компанія у світі, якій була передана технологія виробництва картриджів, що є комплексом складних знань із мехатроніки та прецизійності.

4. Дослідження біоеквівалентності. Комплексна інновація. Реалізація цього проекту зайняла 10 років. Це стандарт доказу терапевтичної замінності. ПАТ «Фармак» перевів стару номенклатуру в новий склад, щоби домогтися критеріїв терапевтичної подібності. Для цього була побудована пілотна лабораторія, де процеси моделюються, оптимізуються й масштабуються. І вже на промисловий масштаб переноситься продукт із постійно відтворюваним і раніше доведеним цільовим профілем.

5. Використання біотехнологій.Це робота на перспективу. Кожен другий новий препарат, зареєстрований у світі, біологічного або біотехнологічного походження. Щоби не втратити свої позиції в майбутньому, ПАТ «Фармак» розвиває компетенції в цьому напрямі. Вивчає генну інженерію, біосинтез, очищення, характеризацію, регуляторну стратегію в біосимілярності. Зараз компанія на етапі апробації технологій рекомбінантного синтезу декількох активних речовин. У разі позитивних результатів буде прийматися рішення про подальші інвестиції в промислове виробництво.

6. Виробництво власних АФІ.2015 року компанія запустила в експлуатацію виробництво АФІ в Шостці. Інвестиції в цей проект становлять $39 млн. ПАТ «Фармак» має вже 20 власних субстанцій у портфелі й понад 20 у планах на найближчі роки. Компанія інвестує у власне виробництво, яке відповідає фармстандартам та екологічним аспектам. Було модернізовано лабораторії, використано нові підходи в синтезі – багатостадійний синтез, проточні технології в синтезі.

7. Виробництво рентгеноконтрастних препаратів.Історичний продукт для ПАТ «Фармак». 12 років тому компанія прийняла пропозицію європейських партнерів на розробку і виробництво відповідно до європейських вимог рентгеноконтрастного препарату «Магнегіта». ПАТ «Фармак» перебудував основні процеси й повністю адаптувався до нових регуляторних вимог. Продукт був успішно виведений на європейський ринок, і сьогодні ми виробляємо за такою моделлю ще один продукт – «Дотагіта». Це перший досвід повного циклу впровадження продукту за контрактом для європейського ринку: від розробки за стандартами ICH до виробництва за вимогами EU GMP. Сьогодні ПАТ «Фармак­» узяв у розробку ще кілька проривних продуктів із цього сегменту, включно з розробкою та виробництвом субстанцій.

8. Новітні лабораторії, R&D. Трансформація від заводських лабораторій до інтелектуальних кластерів, у яких зосереджені процеси зі створення нових технологій, їх оптимізації, вбудовування якості з використанням сучасного аналітичного обладнання. Сьогодні у ПАТ «Фармак» працюють 35 кандидатів і докторів наук. Це дослідна ділянка, полігон для відпрацювання й моделювання виробничих процесів.

9. Програми грантів «Горизонт 2020».З 2017 року ПАТ «Фармак» є учасником двох програм «Горизонт-2020», VAHVISTUS і ORBIS, за напрямом Research and Innovation Staff Exchange (RISE). Це унікальна можливість ознайомитися з новими розробками наукових лабораторій країн ЄС.

10. Технопарк ПАТ «Фармак». «Фармак» – це 7 га концентрації інновацій та технологій, що становлять арсенал сучасної фармацевтичної індустрії. Компанія пройшла еволюцію від виробничого майданчика до технопарку, у якому сконцентровані основні інноваційні технології та виробництва. Надалі відбуватиметься оптимізація процесів і перехід до складніших технологій. Вигідне розташування для співпраці з найбільш просунутими інтелектуальними кадрами.

Назад на головну