ВІКТОРІЯ СМАРОДІНА

Директор з фінансів

Сер 23, 2019

Прозорість фінансової звітності передбачає правдиве надання інформації, необхідної для прийняття економічних рішень.

Особисто я переконана в тому, що ведення прозорого і чесного бізнесу – це єдиний шанс вивести Україну з бідності, і якби всі представники бізнес-кола працювали так само, як «Фармак», ситуація була б набагато кращою. Ми ведемо бізнес чесно, ми сплачуємо податки, ми нічого не приховуємо. Звіти про фінансову діяльність, які отримує Голова Наглядової ради, та звітність, опублікована на нашому сайті, – однакові, там той самий результат, та сама класифікація витрат тощо. Єдине що, звіт для менеджменту представлений у вигляді звітів з більш детальним аналізом за різними аналітиками, більш зручний, тому він так і називається – управлінський звіт. Фінансова звітність – більш консервативний документ, де творчість не вітається – у нього є чіткі форми.

Кілька останніх років фінансову звітність перевіряє міжнародний аудит – це компанія Deloitte. Що саме вони роблять? Аудитори цієї компанії перебувають у нас на підприємстві до трьох місяців і перевіряють правильність усіх відображених у звітах транзакцій. У підсумку вони надають звіт незалежного аудитора, де йдеться про те, що фінансова звітність відповідає принципам МСФЗ, міжнародним стандартам фінансової звітності. Це документ обсягом у 2 сторінки – і це недешеві 2 сторінки, зважаючи на гонорар аудиторів. До речі, за останні 5 років у аудиторів не було жодних коригувань щодо наших цифр.

У міжнародних стандартах будь-яка фінансова звітність має керуватися певними правилами. На початку 2000-х років існувало дуже багато різноманітних національних систем обліку, однак за останні 20 років величезними темпами став розповсюджуватись МСФЗ. Питання про перехід на ці стандарти поки що залишається відкритим у Сполучених Штатах Америки, однак щодо інших країн ми можемо впевнено говорити про те, що МСФЗ стали всесвітньо визнаною мовою бухгалтерського обліку. Якщо компанія заявляє про те, що вона готує свою звітність за МСФЗ, неважливо, де вона знаходиться, в Україні, у В’єтнамі чи у Франції.

Назад на головну