Володимир Костюк

Виконавчий директор АТ «Фармак»

Бер 03, 2020

Українські ліки мають попит за кордоном

Вітчизняні виробники – активні експортери до країн пострадянського простору, ЄС та інших країн світу. Наприклад, у 2019 році експорт продукції «Фармак» до 28 країн світу становив 22,6% від загального обсягу продажів компанії.

На жаль, у стратегії експорту країни фармацевтична продукція не включена до перспективних секторів економіки для розвитку експорту відповідно до Експортної стратегії України.

Водночас допомога держави з розвитку експорту лікарських засобів також могла б зробити значний внесок у розвиток вітчизняного виробництва та наукомісткої промисловості загалом.

З 2010 року «Фармак» – незмінний лідер ринку фармацевтичної галузі в Україні. За результатами 2019 року частка компанії становить приблизно 6%, що фактично відповідає частці ринку компанії й у 2018 році. У 2019 році «Фармак» впровадив у виробництво 20 нових продуктів. Основним напрямом залишається виробництво протизастудних, ендокринологічних, гастроентерологічних, кардіологічних і неврологічних препаратів. Зараз у розробці приблизно 110 лікарських засобів, і це складнокомпонентні сучасні лікарські препарати, необхідні мільйонам жителів як у нашій країні, так і за її межами.

Назад на головну