Світовий ринок поводження з відходами фармацевтичної промисловості до 25го року досягне майже 2х мільярдів доларів. Лідирує в цій сфері США. Йдеться про кошти, які витрачають виробники ліків на утилізацію відходів виробництва або заробляють на їх повторному використанні.
Галузь у всьому світі намагається зменшувати негативний вплив на навколишнє середовище і Україна не виняток.
Нещодавно в першому читанні Верховною Радою України був прийнятий законопроект «Про управління відходами».
Ухвалення цього закону істотно наближає нас до Європи. Фармак, звичайно, вже давно дотримується європейських норм і стандартів з управління відходами. Сортуємо, забезпечуємо передачу небезпечних відходів на знищення , а відходів, які можна повторно використати, на переробку. Так, наприклад, в 2019 році ми передали майже 100 тонн відходів на знищення, заплативши понад 500 тис грн. На вторинне виробництво пішло приблизно 1000 тонн відходів, отриманих в результаті виробничої діяльності. Так само приблизно 500 тонн побутового сміття ми передали на сортувальну станцію, витративши близько 700 тис грн.
Розробка системи управління відходами на державному рівні, куди увійдуть соціальні, економічні, нормативні, управлінські та технічні аспекти, є важливою складовою сталого розвитку бізнесу, суспільства і держави. Культура сортування сміття повинна стати нормою для нашої країни не тільки тому що це крок до Європи, а тому, що це шлях до здорового суспільства і зеленій планеті.