Вікторія Кондрашихіна

Директор з персоналу

Сер 26, 2021

Вікторія Кондрашихіна про актуальні виклики, що стоять перед HR-ами великих корпорацій

Головний капітал сучасного бізнесу — професійна команда. Світ змінюється невпинно та вимагає постійного розвитку не тільки від компанії, але й від кожного співробітника. Все більше і більше великих компаній стикаються з відтоком фахівців за кордон. «Фармак» — лідер фармацевтичної галузі України. Рік від року підприємство демонструє високі стандарти роботи з людьми. Про актуальні виклики, що стоять перед HR-ами великих корпорацій, ми поговорили з HR-директором «Фармак» Вікторією Кондрашихіною.

– Новим викликом для всіх фармкомпаній є те, що ринок праці істотно змінився: кількість вакансій тут значно перевищує кількість шукачів роботи. Про це багато говорять, але розкажіть, що саме «Фармак» робить для того, аби протидіяти цим тенденціям?

Проблема з кадрами, дійсно, досить гостра. Адже фармацевтика – складна та наукоємна галузь. В Україні можна працювати та розвиватись. Це факт! Але є і інша сторона медалі. Молодь у віці від 18 до 29 років активно шукає роботу за кордоном та мігрує.

«Фармак» докладає максимум зусиль, щоб зупинити цю негативну тенденцію. Наші співробітники отримують конкурентну та прозору заробітну плату, яка переглядається щорічно на основі міжнародних оглядів заробітних плат. Фармаківці працюють на найсучаснішому обладнанні, мають доступ до передових технологій та міжнародних практик. Компанія щороку реінвестує у розвиток та інновації до 90% свого прибутку.

Цікаво, що ми постійно проводимо освітні заходи для студентів, щоб вони побачили, що в Україні є компанії, які не поступаються європейським. Зокрема за останні 10 років лише в наукові дослідження та розробки було вкладено більше 100 мільйонів доларів.

Цьогоріч ми подаємось з проєктом «Farmak talents start» на «Премію HR-бренд Україна 2020». «Farmak talents start» – це низка взаємопов’язаних освітньо-наукових ініціатив для дітей шкільного віку та студентів. В межах проєкту школярі мають змогу побачити сучасне фармацевтичне виробництво та поспілкуватися з нашими спеціалістами. А в студентів є гарна нагода отримати професійні знання та практичні навички, використовуючи виробничі потужності та наукову базу «Фармак».

Все це дає можливість молоді зрозуміти, яким насправді є сучасне фармацевтичне виробництво в Україні, здобути актуальні знання, які допоможуть їм у майбутньому правильно обрати професію та отримати омріяну роботу. Проєкт «Farmak talents start» покликаний підвищити рівень сучасної освіти та зменшити розрив між теоретичним знаннями, які отримують студенти-фармацевти у ВНЗ, та знаннями й практичними навичками, які вимагають від них в реальних умовах роботи у фармацевтичних компаніях.

-Ваш бізнес розвивається надзвичайно стрімко. «Фармак» розширює портфель в Україні, відкриваєте нові експортні ринки. Які спеціалісти сьогодні особливо затребувані, аби рухати компанію вперед у такому темпі?

Трансформується світ, цифровізується компанія і, відповідно, змінюються вимоги до спеціалістів. Людині, не залежно від посади, необхідно постійно навчатись та розвиватись. І компанія активно сприяє цьому процесу, адже наші співробітники повинні бути готові до впровадження безперервних інноваційних рішень та підходів. Саме вони допомагатимуть нам залишатися лідерами національного ринку та нарощувати присутність компанії за кордоном. Не даремно одна з наших цінностей – зростання, що означає: розвиваючи людей, зростає і «Фармак».

-Які перспективи росту співробітників в компанії? Чи є приклади, коли працівник виходив на високі керівні посади?

Прикладів, коли працівник ставав керівником – безліч. Наприклад, у нас дуже поширена практика, коли з початкового рівня посад людина поступово зростала до начальника окремого підрозділу. Ви можете ознайомитися із історіями успіху наших співробітників на сайті, офіційній сторінці у Facebook або Instagram, і переконаєтесь у цьому самі. Загалом у «Фармак» 80% керівних посад закриваються внутрішнім резервом.

У компанії ефективно працюють школи менеджерів різних рівнів та програма кадрового резерву, які розвивають управлінські навички співробітників, що беруть участь у цих програмах.

-Вважається, що оплата праці чоловіків і жінок у світі відрізняється на користь чоловіків. Якщо не секрет, як у «Фармак»?

У нас немає таких проблем. «Фармак» надає співробітникам прозору та справедливу оплату праці на основі системи грейдів за методологією Hay Group. Ми впровадили цю систему, щоб створити прозору і зрозумілу оплату праці для кожного співробітника. У «Фармак» працює рівна кількість чоловіків та жінок. Ми ніколи цим не хизуємось у медійному просторі, для нас це вже звична справа.

-Сьогодні для багатьох спеціалістів важливо, щоб компанія-роботодавець була соціально відповідальна і давала світу більше ніж просто продукцію чи послугу. Що в цьому напрямі робить «Фармак»?

«Фармак» – перша українська фармкомпанія, яка долучилась до міжнародної ініціативи – Глобального договору ООН. Всі наші процеси пронизані цілями сталого розвитку та направлені на покращення якості життя на планеті. Серед основних напрямків, якими опікується «Фармак», можна виділити підтримку здорового способу життя, розвиток освіти і науки та турботу про екологію.

Співробітникам компанії подобається разом робити добрі справи та брати участь у благодійних заходах – ярмарках, пробігах, донорстві крові, передачі книг у дитячі лікарні тощо.

Реалізовуємо й екологічні проєкти. Бізнес є частиною світової екосистеми й не може залишатися осторонь глобальних проблем. Щорічно у проекти, пов’язані з екологією, компанія інвестує приблизно 14 млн грн.

Також вже 10 років поспіль здійснює благодійні проєкти фонд Родини Жебрівських (всеукраїнська благодійна організація, правонаступник Благодійного фонду «Фармак»). За час існування фонду були реалізовані благодійні проекти, направлені на боротьбу із COVID-19, відновлення пам’яток культури, підтримку української армії, допомогу соціально незахищеним верствам населення тощо.

Важливе місце займає відповідальність компанії перед своїми працівниками. «Фармак» забезпечує соціальну захищеність та дотримання норм законодавства про працю. Наші співробітники живуть цікавим та насиченим корпоративним життям, адже в компанії постійно проходять корпоративні свята, майстер-класи, воркшопи, заходи для дітей співробітників. Для покращення емоційного стану людей щосереди в компанії проводиться “MINDFULNESS: дихальна гімнастика.

Ми будуємо Європу у своїй країні!

Назад на головну