Ольга Олексійчук

Директор з якості ПАТ "Фармак"

Січ 29, 2019

Якість для «Фармак» – це не тільки цінність і система, це філософія ведення бізнесу

За останні 23 роки наша компанія повністю трансформувалася. Нові підходи в системі якості були необхідні «Фармак» у його інтенсивному зростанні та прогресивному розвитку. За цей час ми побудували таку систему якості, яка повністю відповідає європейським вимогам і стандартам.
Якість для «Фармак» – це не тільки цінність і система, це філософія ведення бізнесу. Адже якість вбудована не тільки в продукт, а й в усі управлінські та виробничі процеси компанії, у кожного працівника. На все ми дивимося крізь призму якості.
Так було завжди. «Фармак» був драйвером побудови європейської системи якості в Україні. Коли в країні тільки обговорювали необхідність впровадження стандартів GMP, у «Фармак» уже почали їх впроваджувати. Це був виклик для нашої компанії. Потрібно було розібратися в законодавстві, нормативних, регуляторних вимогах. У нас горіли очі. Багато аспектів були новими: і нові продукти, і нові ринки, і нові вимоги.
І я можу з упевненістю сказати, що нам це вдалося. «Фармак» здобув європейське визнання. Зараз 19 виробництв мають національні сертифікати GMP, 14 з них – сертифіковані європейськими регуляторними органами. Звичайно, це заслуга колективу компанії.
Для чіткої роботи всіх процесів у компанії й дотримання вимог потрібно, щоби кожен працівник знав і розумів своє завдання і свою відповідальність. Для цього впроваджено фармацевтичну систему якості, а також налагоджено комунікації та обмін інформацією.
Це свого роду мости між дирекцією з якості й кожним підрозділом компанії. Кожна дирекція має свою специфіку. А ми робимо все для того, щоби питання забезпечення якості були реалізовані в кожній дирекції відповідно до регуляторних вимог.
Є гарні слова – тільки здатна до саморозвитку команда може привести компанію до вершин успіху. Саме така команда працює у «Фармак».

Назад на головну