29-30 листопада 2023 року у «Фармак» відбулася ХІ Науково-практична конференція Школи молодих науковців «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво». У роботі конференції взяли участь 47 молодих науковців та 42 викладачі і науковці 11 провідних університетів та науково-дослідних інститутів НАН України, експерти компанії «Фармак», а також Laboratoire de Spectroscopie pour les Interactions, la Réactivité et L’environnement (UMR CNRS A8516), Université de Lille, France.
Вже другий рік поспіль окрім традиційних тем були підняті питання розвитку фармацевтики під час війни:
• розробка нових лікарських засобів для потреб ЗСУ в умовах військових дій;
• актуальні питання забезпечення лікарськими засобами населення в умовах війни.
Упродовж двох днів учасники конференції мали можливість обмінюватися ідеями, дослідженнями та найкращими практиками у сфері фармацевтики. У ході секційного засідання учасники конференції та члени експертного журі заслухали 23 усних доповіді з відео презентаціями та постерами за результатами проведених досліджень. Переважна більшість доповідачів одержала додаткові запитання, що свідчить про високий рівень актуальності презентованих тем у науковому колі.
«Дуже вражена змістом та темами доповідей під час конференції. Кожна тема була актуальною, обрана учасниками свідомо, фахово та комплексно пропрацьована проблематика. Дуже дякую, що у такий складний час ми знаходимо сили та можливість долучитися до конференції та розвивати науку. Дійсно вражає, що у нас така молодь і таке майбутнє нашої країни. Саме така свідома молодь буде відбудовувати Україну після перемоги» – зазначила член журі Світлана Гурєєва.
Детально ознайомитись із науковими публікаціями можна буде в Збірнику матеріалів ХІ Науково-практичної конференції Школи молодих науковців АТ «Фармак».
Школа молодих науковців вже впродовж 17 років є платформою для дискусій, обміну досвідом та встановлення нових наукових партнерств. Цьогоріч за результатами проведення конференції відмічено сталу тенденцію підвищення рівня науковості, інноваційної і практичної значущості представлених наукових робіт учасників для фармацевтичної галузі, практичної медицини, профілактики захворювань і зміцнення здоров’я людини.
Щиро дякуємо учасникам конференції за високий рівень професійності та залучення до наукової справи. Зичимо подальших наукових досягнень, нових відкриттів та плідної співпраці з колегами. Нехай ваші дослідження і надалі сприяють розвитку фармацевтичної галузі!