Січ 22, 2020

«Фармак» розширив протизастудний, алергологічний, неврологічний, гастроентерологічний продуктові портфелі і випустив нові ліки в новому для себе портфелі пульмонології

У 2019 році Фармак впровадив на виробництво 20 нових продуктів. Основними напрямами залишаються – протизастудні, ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні портфелі.

 

«У ці дні в Давосі на Міжнародному економічному форумі обговорюють глобальні питання в різних сферах: економіка, екологія, охорона здоров’я та інші. Усі теми дуже актуальні для сучасного суспільства в усьому світі. Потреба людства в сучасних, ефективних лікарських засобах із кожним роком зростає. Фармацевтичний ринок – один із найдинамічніших у світі у зв’язку зі швидким розширенням асортименту лікарських засобів і високим попитом на них. Згідно з даними IQVIA глобальні витрати на лікарські засоби у 2018 році досягли 1,2 трлн доларів, а до 2023 року перевищать 1,5 трлн доларів. Україна кожного року покращує свої позиції на світовій фармацевтичній арені. За даними IQVIA (проект MIDAS) за результатами 2018 року український фармринок посів 41 місце серед усіх країн, піднявшись за два роки на 5 позицій. У Європі Україна займає 21-е місце. Тобто українська фарма стає з кожним роком дедалі більш знаною й у світі – у 2019 році ліки «Фармак» купували у 28 країнах. Сьогодні експорт “Фармак” перевищує 22% продажів. Найближчим часом хочемо розширити карту своєї присутності. Важливо, що внутрішні тренди спрямовані на збільшення довіри до українських фармвиробників. Якщо у 2009 році українці споживали 29% ліків українського виробництва, то зараз приблизно 40%. Минулого року ми впровадили на виробництво 20 нових продуктів. Наша місія – робити доступним лікування сучасними та ефективними лікарськими препаратами. Зараз у розробці приблизно 110 лікарських засобів, і це складнокомпонентні, сучасні лікарські препарати, які необхідні мільйонам жителів як у нашій країні, так і за її межами. Відповідно зросли і виробничі потужності компанії. Тільки за минулий рік ми інвестували в розвиток виробництва приблизно 900 млн грн, цьогоріч плануємо вкласти 1,2 млрд грн. Розширення виробництва призводить до збільшення кількості працівників. Щорічно ми створюємо нові робочі місця. І на сьогодні для нас гострим залишається питанням кадрів. Ми створюємо максимально комфортні умови праці для фахівців і надаємо конкурентну заробітну плату. Сьогодні ми конкуруємо з європейськими компаніями за рівнем заробітної плати в співвідношенні із середнім чеком проживання в тій чи іншій країні. У 2019 році заробітна плата у “Фармак” зросла на 14%», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор «Фармак».

 

Задля зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків «Фармак» бере активну участь у програмі «Доступні ліки». За 2019 рік частка «Фармак» у програмі реімбурсації становила 13,7%.

 

Сьогодні у «Фармак» працюють понад 2700 співробітників. У 2019 році на підприємстві було працевлаштовано 387 осіб. Фармаківці отримують конкурентну та прозору заробітну плату, яка переглядається щорічно на основі міжнародних оглядів заробітних плат. У 2019 році оплата праці у «Фармак» зросла на 14%.

Розвиток і підвищення кваліфікації співробітників – одна з головних цілей компанії. На підприємстві діє декілька програм навчання, у тому числі за кордоном. У 2019 році 1100 співробітників “Фармак” пройшли навчання, 81 – за кордоном.

 

Назад до новин

Ще більше новин