Лікам прописали спрощену процедуру

МОЗ запропонував спростити вивід на ринок нових лікарських препаратів українського виробництва. В кінці минулого тижня міністерство опублікувало законопроект, у якому пропонується скоротити термін подачі заявки на реєстрацію генеричних препаратів з п'яти до трьох років. Але документ можуть не підтримати у профільному парламентському комітеті, де вважають, що це зачіпає права зарубіжних виробників.

В минулий четвер Міністерство охорони здоров'я опублікувало на своєму сайті законопроект про внесення змін до ст.9 закону «Про лікарські засоби». У документі пропонується скоротити до трьох років від дати реєстрації лікарського засобу термін, після якого може бути подана заявка на держреєстрацію генеричних препаратів (препарати еквівалентні оригінальним, у яких вийшов термін платіжного захисту). Заявка повинна бути подана протягом року від дати реєстрації оригінального лікарського засобу в будь-якій з країн, а сама реєстрація генериків буде відбуватися після закінчення п'яти років.

На даний час заявка на реєстрацію генерика подається після закінчення п'яти років. «А на реєстрацію генерика витрачається мінімум 1,5 роки. Це приводить до збільшення терміна виводу лікарських препаратів на ринок», — говорить директор агентства «Медичний маркетинг» Юрій Чєртков. «Прийняття законопроекту вигідне для ринка в цілому, тому що генерики дешевші. А також для вітчизняних виробників, більшість з яких орієнтована на випуск саме генериків», — говорить керівник юридичного департаменту «Фармак» Дмитро Таранчук. «Зараз в середньому генеричні препарати на 30% дешевші за оригінальні і займають біля 97% усього об'єму продаж ліків в країні», — говорить пан Чєртков.

Хоча, документ може не отримати підтримки серед парламентарів. «Я проти скорочення строків подачі заявки на реєстрацію генериків, це зачіпає права іноземних компаній, що працюють на ринку України», — заявила голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я (Партія Регіонів) Тетяна Бахтєєва. «До того ж це може призвести до скорочення частки оригінальних препаратів на ринку з теперішніх 3% до мінімуму. Цього не можна допускати, тому що деякі захворювання лікуються тільки оригінальними препаратами». Прийняття законопроекту не стимулює компанії до виробництва оригіналів, додають експерти. «В багатьох країнах намагаються, навпаки, захистити компанії, що виробляють оригінальні препарати, які витрачають біля млрд на рік на клінічні дослідження», — говорить пан Чєртков.

Автор: Коммерсантъ / Вероніка Гаврилюк

Джерело: http://kommersant.ua/doc.html?DocID=1495521&IssueId=7000538

Інші новини

«Фармак» запустив освітній проект Farmak_Lab

Понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни підвищили свій рівень знань і побачили, як працює сучасна фармацевтична компанія, завдяки новому проекту ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab.

ПАТ «Фармак» прийняв високих гостей Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона»

У «Фармак» відбулося чергове розширене засідання ПОВАЖНОЇ РАДИ Відзнаки за професіоналізм та милосердя «ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА».

ПАТ «Фармак» виступило співорганізатором найбільшого в Україні радіологічного форуму, який відвідали понад 600 лікарів із семи континентів

28–30 березня 2018 року в Конференц-холі «Ірпінь» пройшов 6-й Національний конгрес із міжнародною участю «Радіологія в Україні-2018». Одним із партнерів заходу виступило ПАТ «Фармак».