МОЗ: Виробництво ліків в Україні не зупинялось

Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про стабілізацію ситуації, що склалася з ввезенням на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків та біологічних матеріалів.

Сьогодні ряд ЗМІ повідомили, що уже близько трьох місяців вітчизняні фармацевтичні заводи не мають можливості розробляти і виводити на ринок  препарати. Виною всьому — відсутність сировини. Заціпеніння, в якому опинилися провідні фармпідприємства країни, викликане не відсутністю грошей, а черговим юридичним казусом — невідповідністю чинного законодавства з існуючою практикою. У нинішньому законі про лікарські засоби, прийнятому ще в 1996 році, не передбачена процедура ввезення в країну сировини, що необхідна для розробки і впровадження в практику нових ліків.

У свою чергу, МОЗ повідомляє, що в січні 2011 року було проведено засідання робочої групи за участі представників Міністерства охорони здоров'я, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, Державного експертного центру МОЗ України, Служби безпеки України, Асоціації фармацевтичних виробників України щодо вирішення проблемних питань, які виникають при ввезенні незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, біологічних матеріалів тощо.

На засіданні було обговорено питання неврегульованості ввезення незареєстрованих субстанцій лікарських засобів, що використовуються для фармацевтичної розробки лікарських засобів, ввезення стандартних та еталонних зразків для проведення контролю якості лікарських засобів, а також біологічних зразків для проведення клінічних та наукових досліджень тощо. За результатами засідання було визначено необхідність внесення змін до наказу МОЗ України від 15.05.1997р. № 143 «Про затвердження Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів».

Міністерством охорони здоров'я у стислі терміни було підготовлено проект наказу «Про внесення змін до Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів» та опубліковано на сайті Міністерства для громадського обговорення. З метою прискорення процесу погодження проекту наказу із зацікавленими міністерствами та відомствами Міністерством охорони здоров'я було негайно розпочато роботу із погодження проекту нормативно-правового акту із Державною митною службою України. З урахуванням регламенту роботи по погодженню проектів нормативно-правових актів Міністерство розраховує на завершення узгодження та реєстрацію акту у Міністерстві юстиції протягом березня 2011 року.

Чиновники інформують, що Міністерство охорони здоров'я України виконує усі зобов'язання, що були покладені на нього у меморандумі між Міністерством охорони здоров'я та виробниками лікарських засобів.

Автор: Pharma.net.ua

Джерело: http://pharma.net.ua/ru/node/16970

Інші новини

«Фармак» запустив освітній проект Farmak_Lab

Понад 30 студентів та викладачів провідних вишів країни підвищили свій рівень знань і побачили, як працює сучасна фармацевтична компанія, завдяки новому проекту ПАТ «Фармак» – Farmak_Lab.

ПАТ «Фармак» прийняв високих гостей Поважної ради «Ордена Святого Пантелеймона»

У «Фармак» відбулося чергове розширене засідання ПОВАЖНОЇ РАДИ Відзнаки за професіоналізм та милосердя «ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА».

ПАТ «Фармак» виступило співорганізатором найбільшого в Україні радіологічного форуму, який відвідали понад 600 лікарів із семи континентів

28–30 березня 2018 року в Конференц-холі «Ірпінь» пройшов 6-й Національний конгрес із міжнародною участю «Радіологія в Україні-2018». Одним із партнерів заходу виступило ПАТ «Фармак».