Тра 20, 2020

У конкурсі мінігрантів «Екошкола» візьмуть участь учні з понад 20 міст

Приймання заявок на участь у конкурсі учнівських проєктів у «Екошколі» триває.

Команди, які пройшли навчання в «Екошколі», можуть подати конкурсні роботи на розгляд експертного журі до 1 червня. Захист робіт та розіграш грантів на реалізацію проєктів- переможців буде проходити 18–19 червня.

На сьогодні в «Екошколі» зареєстровано понад 1200 учнів з усіх куточків України. Зокрема заявки надійшли з таких міст, містечок і сіл – Старий Мізунь, Селидове, Слов’янськ, Ізяславськ, Люботин, Бердянськ, Шостка, Біла Церква, Львів, с. Дивізія (Одеська обл.), смт Кушугум, Шумськ, Краматорськ, Лютіж, Мирноград, с. Дубриничі, Ватутіне та інші.

Мета проєкту «Екошкола» – об’єднати та створити екологічний актив молодіжної спільноти, популяризувати екологічний спосіб життя серед молоді й підвищити культуру ресурсо- та енергозбереження.

«Сьогодні ми всі вчимося жити в новій реальності. Онлайн-спілкування, онлайн-свята, онлайн-навчання, онлайн-екзамени та онлайн-випускні. І цьогоріч захист екопроєктів в “Екошколі” також пройде онлайн. Ми запустили платформу “Екошкола” в мережі ще восени. І завдяки цьому навчання не переривалося ні на мить. Кожен охочий учень може здобути необхідні знання в “Екошколі” та надати свої екопроєкти на розгляд журі. Найкращі, отримають гранти від “Фармак”. Ми створили навчальну програму “Екошкола” з метою виховати нових амбасадорів екологічної культури. “Фармак” розуміє важливість глобальних кліматичних змін на планеті та критичний рівень впливу людини на екологію. Компанія докладає максимум зусиль, щоб зменшити негативні тренди в екології. Збільшуючи виробничі потужності, “Фармак” намагається мінімізувати вплив на довкілля. За 2019 рік споживання електроенергії зменшилося на 10%; газу на 20% на гривню випущеної продукції проти аналогічного періоду 2018 року. Крім того, ми всіляко сприяємо підвищенню екологічної свідомості українців. Крім проєкту “Екошкола”, ми проводимо екоекскурсії, реалізовуємо проєкт «Зелений» офіс і всіма доступними методами поширюємо екокультуру в країні. Тож запрошуємо всіх охочих приєднатися до екоруху “Фармак”», – зазначила Олена Зубарєва, керівник департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку АТ «Фармак».

У 2020 році до проєкту «Екошкола Фармак» приєднався Національний центр «Мала академія наук України».

Довідка про проєкт

У 2018 році пілот проєкту «Екошкола» було успішно реалізовано в Шостці, де розташований департамент із виробництва АФІ АТ «Фармак». Його учасниками стали 9 шкіл міста. У межах проєкту учні 8–11 класів пройшли освітній курс, який тривав 8 місяців, із глобальних теоретичних екологічних питань і навчилися застосовувати здобуті знання на практиці. Найкращі проєкти, спрямовані на розв’язання екологічних проблем конкретної школи, отримали мінігранти від АТ «Фармак» на їх реалізацію. Успішний старт проєкту «Екошкола» дав змогу транслювати його в різні частини України, залучаючи драйверів екологічно-просвітницького руху, соціально-відповідальний бізнес і, головне, – небайдужу, прогресивну молодь країни. У 2018 році проєкт «Екошкола» увійшов до 20-ки найкращих соціальних проєктів України.

У 2019 році «Фармак» розширив межі екологічного проєкту «Екошкола» та залучив до нього 10 шкіл Києва. Для школярів було розроблено унікальний навчально-методичний посібник, який увібрав у себе найголовніші та найважливіші питання, з якими стикається сьогодні світ. Навчально-методичний посібник «Екошкола» схвалено Міністерством освіти та науки України.

З 1 вересня «Екошкола» стала національним проєктом і охопила всю Україну, запустивши онлайн-платформу https://ecoschool.com.ua.

Реалізовані проєкти:

«Зарядка Драйв». Велосипед-генератор, який виробляє енергію й заряджає мобільні пристрої.

Встановлення фонтанчиків, з яких можна пити очищену воду.

Встановлення сенсорних водопровідних змішувачів.

«Друге життя органічних відходів». На прилеглій території навчального закладу встановлена система ферментації органічних відходів у вигляді мініверміфабрики.

«Біогумус» – термокомпостер для перероблення органічного сміття й отримання біогумусу, який є добривом для рослин.

«Крапля за краплею витікає річка». Економія води завдяки встановленню економізатора-аератора на змішувачі. Пристрій дає змогу скоротити на 50% споживання води.

«Яскрава школа». Лампи розжарювання замінені на енергоощадні LED-лампи. Завдяки цьому споживання електроенергії в навчальному закладі може зменшитися в 7 разів.

«Оптимізація й ефективне використання тепла в приміщенні».

«Створення навчально-дослідницьких екоклумб школи».

«Школа – без пластику».

Нагороди проєкту «Екошкола»:

  1. Фіналіст у категорії «Планета», Partnership for Sustainability Award 2019.
  2. У Топ-10 проєктів сталого розвитку України за версією журналу «ТОП-100. Рейтинг крупнейших».
  3. Відзнака Глобальної Мережі ООН – Green Business Ukraine.
  4. Топ-20 компаній із найкращими соціально відповідальними практиками за результатами тижневика «ФОКУС».
  5. «Екошкола» – один із найкращих екопроєктів «ECOtransformation».

Подробиці на сторінці Фейсбук @EcoschoolFarmak або на сайті ecoschool.com.ua

 

Назад до новин

Ще більше новин