Лип 06, 2023

Українська фармацевтика стає ближчою до ЄС — новий крок у верифікації ліків

Цього тижня МОЗ України, Комітет Верховної ради з питань здоров’я нації та провідні учасники асоціацій, що представляють інтереси фармацевтичної та аптечної галузей, підписали Меморандум про співпрацю щодо впровадження національної системи верифікації лікарських засобів.

меморандум

Що таке верифікація і для чого вона потрібна?

Система верифікації ліків передбачає набір правових норм та єдину для всіх учасників процедуру для контролю обігу лікарських засобів в країні. Сьогодні Україна переймає європейські підходи до верифікації ліків — ще один серйозний крок до євроінтеграції. Так фармацевтична галузь буде максимально підготовленою до торгівлі в рамках єдиного ринку з ЄС і посилить боротьбу із фальсифікацією лікарських засобів

Як працює система верифікації в ЄС?

Виробники маркують упаковки лікарських засобів спеціальним цифровим 2D-кодом, який містить інформацію про продукт. Після цього його завантажують до центрального репозиторію – захищеного серверу-сховища. Дистриб’ютори сканують лікарські засоби на різних етапах постачання, щоб переконатися у їхній справжності. Згодом аптеки та лікарні  так само перевіряють кожну упаковку при фінальному відпуску пацієнтам.

Чим ця подія знакова?

Підписання Меморандуму – це початок реалізації відповідних положень нового Закону України «Про лікарські засоби», який ще не вступив в силу, але заклав курс на ще активнішу євроінтеграцію галузі. Однак справді значущим стало те, що Меморандум об’єднав навколо себе усіх учасників ринку з однією метою – створити Національну організацію верифікації лікарських засобів і побудувати ефективну та прозору систему верифікації ліків, що стане частиною європейської.

Назад до новин

Ще більше новин