У квітні 2017 року Уряд України розпочав програму “Доступні ліки” (далі по тексту – Програма). Програма була запроваджена для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Із зазначеного моменту, пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою.
З 1 квітня 2019 року лікарські засоби за Програмою можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, через електронну систему охорони здоров’я. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою частини або повної вартості лікарських засобів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 152 від 17 березня 2017 р. «Про забезпечення доступності лікарських засобів»:
Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, розмір реімбурсації за упаковку лікарського засобу (відповідної лікарської форми), визначається в Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що затверджується наказом Міністерства охорони здоров’я України і з певною періодичністю переглядається, шляхом прийняття нових наказів МОЗ України.
АТ «Фармак» з самого початку запуску програми «Доступні ліки» є активним її учасником, шляхом наявності окремих лікарських засобів виробництва АТ «Фармак», в реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.
Уточнити який саме лікарський засіб пацієнт може отримати безкоштовно, а за який потрібно доплатити і в якому розмірі, він може безпосередньо в тексті актуального Реєстра лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.