Лют 14, 2024

Ми маємо підтримувати одне одного: як “Фармак” піклується про адаптацію українських ветеранів

Оригінал статті

DSC06376

Адаптація ветеранів вже зараз має стати важливим напрямком для українських компаній. Сьогодні багато з них запроваджують спеціальні програми для колишніх військовослужбовців та намагаються полегшити для них процес повернення до цивільного життя.

Серед них – компанія Фармак, для якої важливим питанням є комплексна підтримка військових: від моменту початку служби й до повної адаптації після повернення додому. Щоб допомога була безперебійною, компанія запустила спеціальну програму реінтеграції для своїх співробітників.

Програма від “Фармак” включає:

0012

“Фармак” запровадив спеціальну програму для адаптації ветеранів / Фото “Фармак”

Важливо, що компанія також дбає про комунікацію всередині колективу – “Фармак” допомагає співробітникам підготуватися до зустрічі колеги-ветерана та надає необхідну інформаційну підтримку.

Наразі є кілька історій, які продемонстрували ефективність таких ініціатив. Своїм досвідом з нами поділився Олександр – інженер-програміст компанії “Фармак”.

У 2014 – 2015 роках чоловік пішов добровольцем в АТО. А у 2022-му – повернувся на фронт. Олександр не вперше адаптується до мирного життя. Але попередній досвід наклав свої травми та страхи.

У 2015 я повертався в нікуди і знайти роботу було дуже важко. В той час в ЗМІ багато говорили, що треба підтримати АТО-вців, працевлаштовувати, але насправді все було навпаки,
– пригадує програміст.

За цей час він пройшов співбесіди в 30 компаніях. Однак роботодавці один за одним відмовляли чоловіку.

Перше запитання, яке чуєш: “Чим займався останній рік?”. А я чим займався? Я захищав країну. Але на мене дивилися ледь не зі зневагою, і постійно я чув відповідь “Ви нам не підходите”,
– додає він.

Все змінилося тоді, коли Олександр прийшов у фармацевтичну компанію “Фармак”. Тут його прийняли з розумінням, запропонували адекватний графік роботи, комфортні умови та головне – дружнє ставлення.

Та велика війна знову скорегувала кар’єру Олександра. Півтора року він служив у 72-й механізованій бригаді.

Мої задачі – супровід відділу якості, а саме лабораторних систем. Аналізи, дослідження, протоколи, розробка програмного забезпечення, модернізація тощо. Зрозуміло, перерва в 1,5 року – це багато. Я багато чого за цей час забув, та й завод не стоїть на місці. Проте колеги багато допомагають,
– розповідає Олександр.

DSC00787

Лабораторія контролю якості “Фармак” / Фото “Фармак”

За його словами, в компанії зовсім не відчувається тиску, а задачі додаються поступово, в міру його можливостей. Крім того, Олександр зазначає, що армія дозволила переглянути підхід до рутинних навантажень. Адже після того, як взагалі не було вихідних, 5-денний робочий графік та зміни до 17-ї відчуваються зовсім по-іншому.

Загалом в компанії мене гарно зустріли, допомагають розібратися, відпустки залишилися. Дуже великий плюс, що весь цей час “Фармак” платив мені зарплату. Це фактично тримало мою сім’ю. Бо “звідти” грошей я не привіз. Майже всі кошти військових ідуть на побут, техніку, обладнання,
– підсумовує Олександр.

­Дбає “Фармак” і про 82 своїх співробітників, які зараз служать у лавах ЗСУ, – для них компанія закуповує спорядження, технічне обладнання тощо.

На жаль, внаслідок бойових дій компанія втратила двох колег. Зараз “Фармак” підтримує сім’ї загиблих співробітників, надаючи фінансову допомогу для дітей, які втратили батька. Виплати планують продовжити до досягнення ними 18-річного віку.

У “Фармак” зазначають, що наші захисники виборюють для нас свободу і мир, тому кожен у компанії робить максимум, щоб підтримати їх після повернення до цивільного життя.

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій