Жов 11, 2024

Острівець стабільності в бурю

Оригінал статті 

Як компанії Farmak вдалося створити для співробітників атмосферу безпеки та впевненості в завтрашньому дні.

За даними дослідницької компанії Gradus.Research, сьогодні українці найбільше бояться втратити роботу та близьких. 63% занепокоєні безпекою родини, а 42% — наявністю стабільної роботи. І справа не лише у джерелі доходу.

Однією з таких компаній, що слугує опорою для свого співробітника, є Farmak, провідний виробник ліків в Україні. Завдяки продуманим HR-процесам підприємство має один із найнижчих показників плинності кадрів на ринку. При цьому у 2023−2024 роках штат Farmak розширився на 9%.

У чому секрет таких показників? Розповідає директорка з персоналу компанії Farmak Вікторія Кондрашихіна.

Кондрашихіна В М

«За майже столітню історію підприємство Farmak пережило не одну зовнішню кризу. Проте вміння адаптуватися, бути гнучкими, динамічними та згуртованими дозволило компанії не лише зберегти лідерські позиції на фармацевтичному ринку України, а й стати справжнім острівцем стабільності для своїх співробітників», — каже Вікторія Кондрашихіна.

РЕГУЛЯРНО ПІДВИЩУЄМО ЗАРПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ

Farmak щороку здійснює перегляд заробітних плат усьому колективу в бік підвищення. І навіть повномасштабне вторгнення не вплинуло на цей підхід.

«Від початку повномасштабного вторгнення ми вже тричі піднімали зарплату», — розповідає пані Вікторія.

І це — без урахування виплат бонусів працівникам за виконання індивідуальних та корпоративних КРІ. Для цього в компанії також закладений окремий бюджет.

ДБАЄМО ПРО ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я НАШИХ СПІВРОБІТНИКІВ

У напрям фізичної безпеки команди під час повномасштабної війни компанія інвестувала понад 24 млн грн. Відповідні укриття обладнали або побудували з нуля на всіх виробничих майданчиках, а також у складських та офісних приміщеннях. Вони є не лише безпечними, а й комфортними для тривалого перебування.

«У сховищах на виробництвах є медпункт, вбиральні, душові кабіни, — пояснює Вікторія Кондрашихіна. — Вони повністю забезпечені автономним освітленням, опаленням і потужною фільтраційною установкою, яка може очистити повітря від отруйних речовин, хімічної, бактеріологічної та радіаційної небезпеки».

Додатково компанія організовує навчання з домедичної допомоги, тактичної медицини, плану дій в разі аварії на АЕС тощо.
Кожен співробітник Farmak має компенсаційний пакет, до якого входить медичне страхування, страхування життя і страхування від нещасних випадків. Члени родин співробітників також можуть бути застраховані за корпоративними тарифами.
«При цьому ми піклуємося не лише про безпосередніх працівників, а й про їхні родини, — зазначає пані Вікторія. — Так, для дітей наших співробітників ми організовуємо літні табори, а самі співробітники мають можливість проходити санаторно-курортне лікування».

ДАЄМО МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ РОЗВИТКУ

Farmak системно інвестує ресурси в розвиток сильної управлінської культури. Для цього в компанії реалізуються корпоративні програми розвитку управлінських і професійних компетенцій. Програми розроблені для менеджерів та фахівців різних рівнів, і до них залучають кращих провайдерів навчальних послуг, у тому числі і міжнародних.
Крім цього, у Farmak функціонує спеціальна онлайн-система навчання VLMS, яка стала особливо в пригоді за часів пандемії COVID-19 та повномасштабної війни. Тут співробітники всіх ланок можуть освіжити професійні знання, а також розвинути soft skills.
«Для мобільності й ефективності навчання ми використовуємо корпоративну дистанційну платформу, яка постійно наповнюється актуальним та корисним контентом. Там кожен співробітник може легко обрати електронний курс, переглянути цікавий вебінар із будь-якої точки світу і в будь-який час», — розповідає пані Вікторія.
А ще, як пояснює директорка з персоналу компанії Farmak, співробітникам надають можливість отримати профільну вищу освіту за рахунок компанії. І залучають до корпоративної програми з вивчення англійської мови для різних рівнів — від А1 до В2.
DSC06255

ГОТУЄМО МАЙБУТНІХ КЕРІВНИКІВ

Для забезпечення закриття частини керівних посад внутрішніми кандидатами та сталості передачі досвіду в компанії запроваджено програму Talent Development. Вона спрямована на виявлення та розвиток співробітників із високим управлінським потенціалом для підготовки наступників усередині компанії.
«Також ми сприяємо розвитку кар’єри наших співробітників шляхом ротації, — додає Вікторія Кондрашихіна. — Наразі у Farmak впроваджено два проєкти, які доповнюють один одного та дозволяють співробітникам обрати цікавий для себе напрям для переходу на іншу посаду в межах компанії».
Перший надає можливість ознайомитися з процесом роботи колеги з іншого структурного підрозділу і спробувати виконати певні задачі з функціоналу іншої посади. А другий — зрозуміти роботу та бізнес-процеси іншого підрозділу, познайомитися з командою, дізнатися про основні задачі, проєкти, виклики і традиції відділу чи департаменту.
«Але не лише компанія розвиває таланти — і наші таланти розвивають компанію. У нас діє постійна програма подачі пропозицій щодо вдосконалення, — розповідає пані Вікторія. — Вона дає змогу співробітникам вносити свої ідеї для підвищення ефективності роботи підприємства. Це може стосуватися абсолютно всіх напрямів та процесів: маркетинг, фармацевтична розробка, продажі, якість, виробництво тощо».

Компетентна думка співробітників важлива для компанії на всіх етапах. Наприклад, у рамах програми ощадного виробництва Lean співробітники можуть запропонувати зміни задля покращення операційних процесів та отримати винагороду, якщо запровадження ідеї принесе компанії користь.

«Програма працює таким чином, що люди на місцях надають пропозиції щодо покращення тих процесів, до яких вони безпосередньо залучені, — пояснює директорка з персоналу Farmak. — Щороку ми отримуємо понад 600 пропозицій. Наприклад, завдяки пропозиції співробітників ми замінили ручне наклеювання етикетки-самоклейки на небули на напівавтоматичне. Цим скоротили час етикетування кожної серії. Ця пропозиція дозволила компанії зекономити 328 тис. грн за рік».

РОЗРОБИЛИ КОМПЛЕКСНУ ВЕТЕРАНСЬКУ ПРОГРАМУ ТА СТВОРИЛИ ПОТУЖНУ ВОЛОНТЕРСЬКУ СПІЛЬНОТУ

У Farmak діє комплексна програма підтримки мобілізованих співробітників — від початку служби до повної адаптації після демобілізації. Farmak зберігає за кожним захисником робоче місце, щомісячно виплачує заробітну плату, забезпечує медичне страхування та юридичну підтримку від компанії.
Щоб вчасно реагувати на запити мобілізованих співробітників, у компанії створили спеціальний канал.
«Ми тримаємо зв’язок із кожним, — ділиться досвідом Вікторія КондрашихінаДопомагаємо усім, чим можемо. Закуповуємо технічне обладнання, військове спорядження. Буквально все: від шоломів та бронежилетів до автівок та Starlink».
Також за кожним ветераном, який повертається до компанії, закріплюється «бадді» — колега, який або яка супроводжує та допомагає під час адаптації.
До того ж усередині компанії утворилася потужна волонтерська спільнота — співробітники долучаються до Днів донора і здають кров та плазму для захисників, відвідують поранених військових у клініці, де вони проходять реабілітацію за рахунок компанії, організовують цікаві події для підняття морального духу та допомагають адаптуватися до цивільного життя.
Farmak NV2

ДОПОМАГАЄМО ДОСЯГТИ БАЛАНСУ МІЖ РОБОТОЮ І ПРИВАТНИМ ЖИТТЯМ

У компанії діє програма Wellbeing. Її мета — створити середовище, що сприяє збереженню здоров’я співробітників, їхньому професійному й особистісному розвитку та досягненню балансу між роботою і приватним життям.У компанії регулярно проводиться ментально-дихальна гімнастика, корисна як для фізичного, так і для психічного здоров’я, організовуються виїзні ретрити, співробітникам доступні спортивні заходи, участь у змаганнях та можливість тренуватися разом.

«Для цього у нас є кілька спортивних команд і клубів: футбольна, баскетбольна, волейбольна команди. Профспілка компанії орендує майданчики для тренувань, купує форму, спорядження й інвентар. Збірні команди з різних видів спорту беруть участь у міських спартакіадах, турнірах і змаганнях, де стають переможцями і призерами», — підсумовує Вікторія Кондрашихіна.

Назад до Farmak у ЗМІ

Ще більше публікацій