Кві 08, 2010

Віруси гепатиту, алкоголь, деякі медикаменти викликають важкі ураження печінки і можуть привести до цирозу

Фахівці стверджують, що багато захворювань печінки протікають безсимптомно. Коли вона «дає про себе знати», ми відчуваємо різкий біль у правому підребер’ї. А в цей момент запальний процес вже може перерости в хронічну форму або навіть вимагати хірургічного втручання.

— Сучасні загрози для печінки — це насамперед алкоголь та віруси гепатиту В, С, D, — коментує завідувачка кафедри гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти, професор Тетяна Звягінцева. — А поєднання цих факторів ускладнює перебіг захворювання і прискорює його прогресування в цироз печінки. Ще одна, не менш значна, небезпека — лікарська поразка печінки. Ліків нині багато, більшість з них відпускається без рецепта, а в період сезонних епідемій люди приймають антигрипозні препарати для профілактики, не замислюючись про те, що на печінку згубно діють не тільки антибіотики. Потрібно розуміти, що потенційною здатністю викликати ураження печінки мають усі медпрепарати – навіть аспірин, парацетамол і сульфаніламіди. Все це може призвести до розвитку токсичного гепатиту в хронічній формі.

Надійний захист

Сучасна фармакологія створила цілий клас спеціальних препаратів для регенерації печінки – це так звані гепатопротектори. Ці ліки відновлюють клітини печінки і виводять з неї всілякі токсини. Сьогодні в аптеках можна зустріти безліч подібних засобів, але один з них заслуговує на особливу увагу – це препарат Антраль виробництва фармацевтичної компанії «Фармак».

Антраль – потужний гепатопротектор потрійної дії, що поєднує в собі антитоксичний, знеболюючий і протизапальний ефекти. Крім того, він має антиоксидантну дію, завдяки якому відновлюється баланс клітин печінки. Антраль застосовують для лікування токсичних, алкогольних, медикаментозних та вірусних гепатитів, фіброзу, цирозу та жирової дистрофії печінки. Препарат продається за доступною ціною, а курс лікування триває всього три-чотири тижні.

Але чекати, поки печінка вимагатиме лікування, зовсім не обов’язково. Якщо ви тривалий час приймаєте антибіотики, неправильно і нерегулярно харчуєтеся, вживаєте алкоголь, варто приймати Антраль як профілактичний засіб — у цьому випадку препарат захистить печінку ще до початку негативного впливу на неї.

Мовою цифр

Сьогодні у світі хронічний гепатит страждає близько 5% дорослого населення. Згідно з офіційною статистикою, за останні 10 років в Україні показник захворюваності на хронічний гепатит зріс майже на 77%, цирозом печінки на 75,6%. За цей період захворюваність на гепатит серед підлітків збільшилася на 69%.

ДО РЕЧІ

Як дбати про печінку?

Назад до Фармак у ЗМІ

Ще більше публікацій