Рецептурний препарат

Ципрофарм®

Інфекційно-запальні захворювання очей та вуха, спричинені чутливими до ципрофлоксацину мікроорганізмами:
блефарити,
блефарокон’юнктивіти,
кератити,
кератокон’юнктивіти,
корнеальна виразка,
трахома;
зовнішній отит і хронічний гнійний середній отит.
Профілактика інфекцій очей та вуха.

Скачати інструкцію для застосування препарату

Склад:

діюча речовина: сiprofloxacin;

1 мл препарату містить ципрофлоксацину гідрохлориду 3 мг у перерахуванні на ципрофлоксацин;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сорбіт (Е 420); вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні/вушні.

Фармакотерапевтична група

Препарати, які застосовуються в офтальмології та отології. Протимікробні засоби. Код АТС S03А А07.

Показання

Виразки рогівки та поверхневі інфекції ока (очей) та його придатків, спричинені штамами бактерій, чутливими до ципрофлоксацину.

Гострий отит зовнішнього вуха, а також гострий отит середнього вуха з дренажем через тимпаностомічну трубку, спричинені штамами бактерій, чутливих до ципрофлоксацину.

Протипоказання

Підвищена чутливість до хінолонів або до допоміжних інгредієнтів розчину. Вірусні та грибкові захворювання ока (очей).

Спосіб застосування та дози 

Застосування в офтальмології

Застосування для дорослих, включаючи пацієнтів літнього віку.

Виразка рогівки:

Ципрофарм® слід застосовувати протягом доби з такими інтервалами, включаючи нічний час:

1-й день: закапувати по 2 краплі у хворе око кожні 15 хвилин протягом перших 6 годин, потім по 2 краплі кожні 30 хвилин протягом першої доби.

2-й день: закапувати по 2 краплі у хворе око щогодини.

З 3-го по 14-й день закапувати по 2 краплі у хворе око кожні 4 години. Якщо необхідно продовжити лікування більше, ніж 14 днів, схему дозування визначає лікар.

При виразці рогівки лікування може тривати більше 14 днів, схему дозування та тривалість лікування визначає лікар.

Бактеріальні поверхневі інфекції ока та його придатків:

Стандартна доза становить 1-2 краплі у кон’юнктивальний мішок кожного ураженого ока          4 рази на день. При тяжких інфекціях доза може становити 1-2 краплі кожні 2 години у перші   2 дні у денний час. Зазвичай лікування триває 7-14 днів.

Після інстиляції рекомендується щільне закриття повік або нососльозова оклюзія. Це знижує системну абсорбцію ліків, введених в око, що зменшує імовірність системних побічних ефектів.

У разі супутньої терапії іншими місцевими офтальмологічними препаратами слід дотримуватись інтервалу 10-15 хвилин між їх застосуванням.

Діти. Дозування є таким самим, як і для дорослих.

Для лікування бактеріального кон’юнктивіту дітям віком від 1 року Ципрофарм® застосовують по 1-2 краплі 3-4 рази на день протягом 4 днів.

Щоб запобігти забрудненню кінчика флакона та розчину, необхідно бути обережним і не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона.

Застосування в отології

Дорослі, включаючи пацієнтів літнього віку. Доза становить 4 краплі препарату Ципрофарм® у вушний прохід двічі на день. Для дорослих пацієнтів, яким потрібне застосування вушних тампонів, дозу можна подвоїти тільки при першому застосуванні (тобто 8 крапель).

Загалом тривалість лікування не повинна перевищувати 5-10 днів. У деяких випадках лікування можна подовжити, але у такому разі рекомендується перевірити чутливість місцевої флори.

У разі супутньої терапії іншими місцевими лікарськими засобами слід дотримуватись інтервалу

10-15 хвилин між їх застосуванням.

Діти. Безпека та ефективність ципрофлоксацину, крапель очних/вушних 3 мг/мл, при застосуванні в отології встановлені тільки для дітей віком від 1 року. Доза препарату Ципрофарм® становить 3 краплі у вушний прохід двічі на день. Для дітей, яким потрібне застосування вушних тампонів, дозу можна подвоїти тільки при першому застосуванні (тобто  6 крапель).

Щоб запобігти забрудненню кінчика флакона та розчину, необхідно бути обережними і не торкатися вушної раковини або зовнішнього слухового проходу, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона.

Слід ретельно прочистити зовнішній слуховий прохід. Щоб запобігти вестибулярній стимуляції, рекомендується вводити розчин кімнатної температури або температури тіла.

Пацієнт повинен лежати на протилежному відносно ураженого вуха боці. Бажано перебувати у такому положенні протягом 5-10 хвилин. Також після місцевого очищення у слуховий прохід можна вводити змочений тампон із марлі або із гігроскопічної вати на 1-2 дні, але його необхідно змочувати для насичення препаратом 2 рази на день.

Побічні реакції

Порушення з боку органів зору: часто – відчуття дискомфорту, білий наліт (спостерігався у пацієнтів з виразкою рогівки та при частому застосуванні препарату. Наліт виникав, як правило, у період від 24 годин до 7 днів після початку лікування та зникав або одразу, або протягом 13 днів після початку терапії), відчуття стороннього тіла, утворення лусочок/кристаликів, гіперемія кон’юнктиви та свербіж; у поодиноких випадках – забарвлення рогівки, кератопатія/кератит, алергічні реакції, набряк повік, сльозотеча, світлобоязнь, інфільтрація рогівки та зниження гостроти зору.

Порушення з боку органів слуху: часто – свербіж у вусі; у поодиноких випадках – дзвін у вусі.

Порушення з боку шкіри: дерматит.

Інші: неприємний присмак у роті, нудота, головний біль.

Передозування

У разі передозування препарату Ципрофарм® при місцевому застосуванні в око слід вимити надлишок препарату з ока (очей) теплою водою.

У разі передозування препарату при місцевому застосуванні у вухо пацієнтові слід лягти, повернутися на бік та зачекати, доки надлишок рідини витече з вуха.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки контрольованих досліджень за участю вагітних жінок не проводилося, Ципрофарм® слід застосовувати у період вагітності лише тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода.

Немає відомостей про те, чи проникає ципрофлоксацин у грудне молоко після місцевого застосування. Тому слід дотримуватися обережності при призначенні Ципрофарма® матерям, які годують груддю.

Діти

Ефективність і безпека при застосуванні препарату дітям до 1 року не встановлені.

Препарат застосовують для лікування дітей віком від 1 року.

Особливості застосування

Слід припинити застосування препарату Ципрофарм® при появі перших ознак висипу на шкірі або інших ознак реакції підвищеної чутливості.

Повідомлялося про серйозні, а іноді й летальні випадки реакцій гіперчутливості (анафілактичні реакції) у пацієнтів, які застосовували хінолони системно, причому у деяких пацієнтів після першої дози. Деякі реакції супроводжувалися серцево-судинним колапсом, втратою свідомості, поколюванням, набряком глотки або обличчя, диспное, кропив’янкою та свербежем. Тяжкі анафілактичні реакції потребують  невідкладного лікування із застосуванням епінефрину та інших реанімаційних заходів, включаючи кисневу терапію, внутрішньовенні вливання, внутрішньовенне введення антигістамінних препаратів, кортикостероїдів, амінів, що звужують судини, штучну вентиляцію легень згідно з клінічними показаннями.

Було виявлено фототоксичну дію від середнього до тяжкого ступеня у вигляді тяжких сонячних опіків у пацієнтів, які піддавалися впливу прямих сонячних променів під час системного застосування лікарських засобів класу хінолінів. Слід уникати надмірного впливу сонячного випромінювання. У випадку появи фототоксичності лікування слід припинити.

Тривале застосування ципрофлоксацину, як і будь-яких інших антибактеріальних препаратів, може призвести до активізації росту нечутливих до нього мікроорганізмів, включаючи гриби. При виникненні суперінфекції слід провести відповідне лікування.

Очні/вушні краплі Ципрофарм® містять бензалконію хлорид як консервант, який може спричинити подразнення. Також відомо, що цей консервант може знебарвлювати м’які контактні лінзи, тому перед застосуванням препарату Ципрофарм® пацієнтам слід зняти контактні лінзи та зачекати 15 хвилин після інстиляції препарату Ципрофарм®, перш ніж знову надягти контактні лінзи.

Відповідно до загального правила, використання контактних лінз при наявності очної інфекції небажане.

При застосуванні препарату Ципрофарм® для лікування отиту рекомендується здійснювати медичне обстеження пацієнтів для своєчасного встановлення необхідності застосування інших терапевтичних заходів (системного застосування антибіотиків, хірургічного втручання).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Як і у випадку застосування інших очних крапель, тимчасова нечіткість зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або роботу з іншими механізмами. Якщо нечіткість зору має місце, пацієнту необхідно зачекати , доки зір відновиться, перш ніж керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Після застосування препарату Ципрофарм® у вухо не повідомлялося про будь-які ефекти, що впливають на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Є відомості, що одночасне застосування деяких системних хінолінів призводить до підвищення концентрації теофіліну у плазмі крові, впливає на метаболізм кофеїну і підсилює дію пероральних антикоагулянтів, таких як варфарин та його похідні.

У сироватці крові у пацієнтів, які приймали циклоспорин разом із системним ципрофлоксацином, тимчасово підвищувався рівень креатиніну. Ципрофарм® є несумісним із лужними розчинами (основами).

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Протимікробний засіб широкого спектра дії групи фторхінолонів. Має бактерицидну дію, механізм якої зумовлений пригніченням ДНК-гірази бактерій із порушенням синтезу ДНК, росту і поділу клітин.

Має широкий спектр протимікробної дії з найбільшою активністю щодо грамнегативних бактерій та менш вираженим впливом на анаероби. Високоактивний відносно більшості грамнегативних бактерій: Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Shigella spp., Salmonella spp., Neisseria meningitidis, N. gonorrhoeae. Активний щодо багатьох штамів Staphylococcus spp. (які продукують або не продукують пеніциліназу, метицилін-резистентних), деяких штамів Enterococcus spp., а також Campylobacter spp., Legionella spp., Mycoplasma spp., Chlamidia spp., Mycobacterium spp. Ципрофлоксацин активний щодо бактерій, які продукують бета-лактамази.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату терапевтична концентрація діючої речовини досягається у тканинах і біологічних рідинах ока або тканинах вуха.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: прозора злегка жовтувато-зеленувата рідина.

Несумісність. Ципрофарм® несумісний з лужними розчинами (основами).

Термін придатності . 3 роки. Термін придатності після розкриття флакона – 28 діб.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 8 ˚С до 25 ˚С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Упаковка

По 5 або 10 мл у флаконі. По 1 флакону, вкладеному у пачку.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Фармак».

 

Місцезнаходження. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

 

Дата останнього перегляду. 02.11.2012.