Інжеста капсули 200 мг (1)
Інжеста капсули 200 мг (2)
Інжеста капсули 200 мг (3)
Інжеста капсули 200 мг (1)
Інжеста капсули 200 мг (2)
Інжеста капсули 200 мг (3)

Рецептурний лікарський препарат

Інжеста капсули 200 мг

Діюча речовина: Прогестерон

Порушення, пов’язанi з дефiцитом прогестерону.

Пероральне застосування

Гінекологічні:

 • порушення, пов’язанi з дефiцитом прогестерону, а саме:
 • передменструальний синдром,
 • порушення менструального циклу (дизовуляцiя, ановуляцiя),
 • фiброзно-кiстозна мастопатія,
 • передклiмактеричний перiод;
 • замiсна гормонотерапiя у менопаузi (у поєднаннi з естрогенною терапiєю);
 • безплiднiсть при лютеїновій недостатностi.

Акушерські:

 • профiлактика звичного викидня або загрози викидня на тлі лютеїнової недостатностi;
 • загроза передчасних пологів.

Iнтравагiнальне застосування

 • Зниження здатностi до запліднення при первинній або вторинної безплiдностi при частковій або повній лютеїновій недостатностi (дизовуляцiя, пiдтримка лютеїнової фази пiд час приготування до екстракорпорального заплiднення, програма донацiї яйцеклiтин). Профiлактика звичного викидня або загрози спонтанного викидня при лютеїновій недостатностi.
 • Профілактика передчасних пологів у жінок з короткою шийкою матки або у жінок з наявністю передчасних спонтанних пологів в анамнезі.
 • Неможливість або обмеження перорального  застосування препарату.

Капсули

Декілька способів введення

Для дорослих з 18 років

Завантажити інструкцію для застосування лікарського засобу
Орієнтовна ціна в аптеках: ,, грн.
Array ( [683215] => Array ( [0] => 462.00 — 739.00 [1] => https://tsinanaliky.com.ua/catalog/428-inzhesta-kapsuli-200-mg ) )
Замовити на:

Інструкція до застосування: Інжеста капсули 200 мг

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України 13.04.2021 № 721

Реєстраційне посвідчення № UA/8926/02/01 , № UA/8926/02/02

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІНЖЕСТА®  (INJESTA®)

Склад:

діюча речовина: прогестерон мікронізований;

1 капсула містить прогестерону мікронізованого 100 мг або 200 мг;

допоміжні речовини: лецитин, олія соняшникова;

склад оболонки капсули: желатин, гліцерин, титану діоксид (Е 171).

 

Лікарська форма.

Капсули м’які.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули по 100 мг: м’які желатинові капсули круглої форми жовтуватого кольору. Вміст капсул – масляниста пастоподібна суміш, майже білого кольору;

капсули по 200 мг: м’які желатинові капсули овальної форми жовтуватого кольору. Вміст капсул – масляниста пастоподібна суміш, майже білого кольору.

Фармакотерапевтична група.

Гормони статевих залоз. Гестагени. Код АТХ G03D A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакологiчнi властивостi препарату зумовленi прогестероном – одним із гормонiв жовтого тiла, який сприяє утворенню нормального секреторного ендометрiя у жiнок. Викликає перехiд слизової оболонки матки з фази пролiферацiї у секреторну фазу, а пiсля заплiднення сприяє її переходу в стан, необхiдний для розвитку заплiдненої яйцеклiтини. Зменшує збудливiсть та скоротливiсть мускулатури матки та маткових труб. Не має андрогенної активностi. Чинить блокуючу дiю на секрецiю гiпоталамiчних факторiв вивiльнення ЛГ та ФСГ, пригнiчує утворення гiпофiзом гонадотропних гормонiв та овуляцiю.

Фармакокінетика.

Пероральне застосування

Рiвень пiдвищення прогестерону в плазмi крові спостерiгається з першої години пiсля всмоктування препарату у травному трактi. Найвищий рiвень прогестерону в плазмi крові спостерiгається через 1-3 години пiсля прийому препарату (пiсля 1 години – 4,25 нг/мл, пiсля 2 годин – 11,75 нг/мл, пiсля 4 годин – 8,37 нг/мл, пiсля 6 годин – 2 нг/мл та після 8 годин – 1,64 нг/мл). Основними метаболiтами прогестерону в плазмi крові є 20α-гiдрокси,δ4α-прегнанолон та 5α-дигiдропрогестерон. Виводиться препарат зі сечею у виглядi глюкуронових метаболiтiв, основним із яких є 3α,5β-прегнанендiол (прегнандiол). Цi метаболiти iдентичнi метаболiтам, які утворюються при фiзiологiчнiй секрецiї жовтого тiла.

Iнтравагiнальне застосування

Пiсля введення у пiхву прогестерон швидко всмоктується слизовою оболонкою.

Підвищення рівня прогестерону в плазмі крові починається з першої години, найвищий рівень у плазмі крові досягається через 1-3 години після застосування препарату.

При середній приписаній дозі (100 мг прогестерону на ніч) Інжеста® дозволяє досягти і підтримувати фізіологічний і стабільний рівень плазмового прогестерону (у середньому  на рiвнi 9,7 нг/мл), подібний до такого в лютеїновій фазі менструального циклу з нормальною овуляцією. Таким чином, лікарський засіб Інжеста® стимулює адекватне дозрівання ендометрія, сприяє імплантації ембріона.

При більш високих дозах (вище 200 мг на добу), що збільшуються поступово, вагінальний спосіб застосування дозволяє досягти рівня прогестерону в плазмі крові, подібного до такого під час І триместру вагітності.

Метаболізм: метаболіти в плазмі крові та сечі ідентичні метаболітам, виявленим у процесі фізіологічної секреції жовтого тіла яєчника: у плазмі крові йдеться, головним чином, про 20α-гiдрокси, δ4α-прегнанолон та 5α-дигiдропрогестерон. Екскреція зі сечею здійснюється на 95 % у формі глюкуронових метаболiтiв, основним компонентом яких є 3α,5β-прегнанендiол (прегнандiол).

Клінічні характеристики.

Показання.

Порушення, пов’язанi з дефiцитом прогестерону.

Пероральне застосування

Гінекологічні:

– порушення, пов’язанi з дефiцитом прогестерону, а саме:

     – передменструальний синдром,

     – порушення менструального циклу (дизовуляцiя, ановуляцiя),

     – фiброзно-кiстозна мастопатія,

     – передклiмактеричний перiод;

– замiсна гормонотерапiя у менопаузi (у поєднаннi з естрогенною терапiєю);

– безплiднiсть при лютеїновій недостатностi.

Акушерські:

– профiлактика звичного викидня або загрози викидня на тлі лютеїнової недостатностi;

– загроза передчасних пологів.

Iнтравагiнальне застосування

– Зниження здатностi до запліднення при первинній або вторинної безплiдностi при частковій або повній лютеїновій недостатностi (дизовуляцiя, пiдтримка лютеїнової фази пiд час приготування до екстракорпорального заплiднення, програма донацiї яйцеклiтин). Профiлактика звичного викидня або загрози спонтанного викидня при лютеїновій недостатностi.

– Профілактика передчасних пологів у жінок з короткою шийкою матки або у жінок з наявністю передчасних спонтанних пологів в анамнезі.

– Неможливість або обмеження перорального  застосування препарату.

 

Протипоказання.

 • Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
 • Тяжкi порушення функцiї печінки.
 • Підозрювана або підтверджена неоплазія грудей або статевих органів.
 • Недіагностовані вагінальні кровотечі.
 • Невдалий або неповний аборт.
 • Тромбофлебіт. Тромбоемболічні порушення.
 • Крововилив у мозок.
 • Порфірія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При гормональній терапії менопаузи естрогенами нагально рекомендується призначення прогестерону не пізніше ніж на 12-у добу циклу.

Якщо при лiкуваннi загрози передчасних пологiв лікарський засіб Інжеста® комбiнують із бета-адреномiметиками, дози останнiх можна знизити.

Одночасне застосування інших лікарських засобів може змінити метаболізм прогестерону, викликаючи підвищення або зниження концентрації прогестерону в плазмі крові і, відповідно, призвести до зміни дії лікарського засобу.

Потужні індуктори печiнкових ферментiв (барбітурати, протиепілептичні препарати (фенітоїн), рифампiцин, фенілбутазон, спіронолактон, гризеофульвiн) спричиняють підвищений метаболізм на печінковому рівні.

Деякі антибіотики (ампіцилiни, тетрацикліни) можуть спричиняти зміни кишкової мікрофлори, наслідком чого є зміна ентерогепатичного стероїдного циклу.

Відомо, що такі взаємодії препаратів індивідуальні і можуть істотно відрізнятися у різних груп пацієнтів, тому однозначно прогнозувати будь-які клінічні прояви подібних взаємодій неможливо. Всі прогестини можуть зменшувати толерантнiсть до глюкози, що може потребувати пiдвищення добової дози iнсуліну та iнших антидiабетичних засобiв у хворих на цукровий дiабет.

Біодоступність прогестерону може бути зменшена через куріння та збільшена через алкоголь.

 

Особливості застосування.

Лікування у рекомендованих дозах не має контрацептивного ефекту.

Якщо курс лікування починається дуже рано – на початку місячного циклу, особливо до 15-ї доби циклу, можуть спостерігатися скорочення циклу або кровотеча.

У разі маткових кровотеч не призначати препарат без уточнення їх причини, зокрема при обстеженні ендометрія.

З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із затримкою рідини (наприклад, при таких захворюваннях як гіпертензія, захворювання серцево-судинної системи, нирок, епілепсія, мігрень, бронхіальна астма), з депресією в анамнезі, з цукровим діабетом, порушеннями функції печінки, фоточутливістю.

Перед призначенням препарату слід ретельно обстежувати пацієнтів з наявністю новоутворень у сімейному анамнезі та пацієнтів із рецидивуючим холестазом чи постійним відчуттям свербежу в період  вагітності, порушеннями функції печінки, серцевою або нирковою недостатністю, фіброцистною мастопатією, епілепсією, астмою, отосклерозом, цукровим діабетом, розсіяним склерозом, системним червоним вовчаком.

Через тромбоемболічний і метаболічний ризик, який не можна повністю виключити, слід припинити  прийом  препарату в разі появи:

– зорових порушень, таких як втрата зору, двоїння в очах, судинні ураження сітківки, про- птоз, набряк диска зорового нерва;

– тромбоемболічних венозних або тромботичних ускладнень, незалежно від ділянки ураження;

– сильного головного болю, мігрені.

У разі появи аменореї в процесі лікування слід підтвердити або виключити вагітність, яка може бути причиною аменореї.

При вагінальному застосуванні препарату  можливі маслянисті виділення, що пов’язано з лікарською формою препарату.

Більше половини ранніх мимовільних абортів викликана генетичними ускладненнями. Також інфекційні прояви і механічні порушення можуть бути причиною ранніх абортів; єдиним обґрунтуванням призначення прогестерону тоді була б затримка вигнання мертвого яйця. Отже, призначення прогестерону за рекомендацією лікаря має бути передбачене для випадків, коли секреція прогестерону недостатня.

Перед початком лікування пацієнтка повинна пройти ретельне медичне і точне гінекологічне обстеження, включаючи внутрішньовагінальне і мамологічне обстеження, мазок Папаніколау, з урахуванням даних анамнезу, протипоказань і застережних заходів при застосуванні. Під час лікування рекомендується проходити регулярні огляди у лікаря. Жінкам, які отримують замісну гормональну терапію, слід ретельно оцінити всі ризики/користь, пов’язані з терапією.

У пацієнток з постменопаузальними симптомами, які отримують або отримували замісну гормональну терапію (ЗГТ), існує слабке або помірне збільшення імовірності діагностування раку молочної залози. Це може бути  пов’язане з ранньою діагностикою пацієнтів або фактичною користю ЗГТ, а також їх комбінацією. Ризик діагностики раку молочної залози зростає зі збільшенням тривалості лікування і відновлюється до початкових значень за п’ять років після припинення прийому ЗГТ. Рак молочної залози, що діагностується у пацієнток, які отримують або нещодавно отримували ЗГТ, є менш інвазивним, ніж той, що виникає у жінок, які не пройшли лікування ЗГТ. Лікар повинен обговорити більш високу ймовірність розвитку раку молочної залози з пацієнтками, які будуть отримувати довгострокову гормональну терапію, оцінюючи переваги ЗГТ.

Препарат не слід приймати з їжею, а потрібно приймати перед сном. Одночасне вживання їжі збільшує біодоступність препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування препарату Інжеста® не протипоказане під час вагітності, у тому числі в перші тижні (див. розділ «Показання» («Акушерські показання»)).

За перiод застосування препарату не спостерігалося жодного випадку несприятливої дiї препарату на плiд.

При застосуваннi препарату у ІІ та ІІІ триместрах вагiтностi потрібен контроль функцiї печiнки.

Надходження прогестерону в грудне молоко докладно не вивчалось. Отже, його призначення слід уникати під час годування груддю.

Існують дані про можливий розвиток гіпоспадії при застосуванні прогестагенів під час вагітності для профілактики звичайного викидня або загрози викидня на тлі лютеїнової недостатності, про що повинна бути поінформована пацієнтка.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Водiям транспорту та операторам машин: можливi сонливiсть i запаморочення, пов’язанi з прийомом препарату внутрiшньо.

Застосування капсул перед сном дозволяє уникнути цих неприємних наслідків.

Випадки сонливості і запаморочення спостерігалися тільки під час перорального застосування препарату.

 

Спосіб застосування та дози.

Тривалiсть лiкування залежить вiд характеру захворювання.

Пероральне застосування

У бiльшостi випадкiв середньодобова доза становить 200-300 мг у 1 або 2 прийоми (200 мг ввечерi, перед сном, та 100 мг вранцi, якщо  виникає така потреба).

– При недостатностi лютеїнової фази (передменструальний синдром, порушення менструального циклу, передменопауза, фiброзно-кiстозна мастопатiя): приймають протягом 10 діб (зазвичай зі 17-ї по 26-у добу циклу включно).

– При замісній гормонотерапії менопаузи: оскільки окремо естрогенотерапія не рекомендована, прогестерон необхідно застосовувати як доповнення до неї останні 2 тижні кожного терапевтичного курсу, які настають за однотижневою підтримкою будь-якої замісної терапії, у процесі якої може спостерігатися кровотеча відміни.

– При загрозi передчасних пологiв: приймають 400 мг препарату через кожнi 6-8 годин до зникнення симптомiв. Ефективну дозу та кратнiсть застосування пiдбирають iндивiдуально залежно вiд клiнiчних проявiв загрози передчасних пологiв. Пiсля зникнення симптомiв дозу препарату поступово знижують до пiдтримуючої (наприклад, 200 мг 3 рази на добу). У цiй дозi препарат можна застосовувати до 36 тижнiв вагiтностi.

Застосування  прогестерону після 36 тижнів вагітності не рекомендовано.

Iнтравагiнальне застосування

Капсули  вводити глибоко у пiхву в положенні лежачи на спині.

Перед кожним застосуванням препарату необхідно ретельно вимити руки, щоб не залишилось  миючого засобу на руках.

У середньому доза становить 200 мг прогестерону на добу (1 капсула по 200 мг або 2 капсули по 100 мг, розподілених на 2 прийоми, зранку та ввечерi, які вводять глибоко у піхву, при необхідності – за допомогою аплікатора). Дозу можна збільшити залежно від реакції пацієнтки.

– При частковій недостатностi лютеїнової фази (дизовуляцiя, порушення менструального циклу) добова доза становить 200 мг протягом 10 діб (зазвичай зі 17-ї по 26-у добу циклу).

– При  повній недостатності лютеїнової фази [повна вiдсутнiсть прогестерону у жiнок з нефункцiонуючими (вiдсутнiми) яєчниками (донацiя яйцеклiтин)]: доза прогестерону становить 100 мг на 13-у та 14-у добу циклу переносу. З 15-ї по 25-у добу циклу доза прогестерону становить 200 мг, розподілених на два прийоми (вранці та ввечері). Починаючи з 26-ї доби, в разі ранньої діагностики вагітності,  доза збільшується,  поступово (кожного тижня) на 100 мг прогестерону на добу, досягаючи максимуму 600 мг прогестерону на добу, розподілених на три прийоми. Цього дозування слід дотримуватися до 60-го дня.

– Пiдтримка лютеїнової фази пiд час проведення циклу екстракорпорального заплiднення: лікування проводиться, починаючи з вечора дня переносу ембріона, з розрахунку по 600 мг на добу в 3 прийоми (200 мг одноразово через кожнi 8 годин).

– У випадку загрози викидня або для профiлактики звичних викиднiв через лютеїнову недостатність: 200-400 мг на добу (100-200 мг на один прийом через кожнi 12 годин) до 12  тижнiв вагiтностi.

– Профілактика передчасних пологів у жінок з короткою шийкою матки або у жінок з наявністю передчасних спонтанних пологів в анамнезі: доза становить 200 мг на добу і застосовується ввечері перед сном з 22-го по 36-й тиждень вагітності.

Діти.

Клінічні дані щодо застосування препарату дітям відсутні.

Передозування.

Симптоми передозування можуть проявлятися симптоматикою побічних реакцій, у тому числі сонливістю, запамороченням, ейфорією, дисменореєю, зменшенням тривалості циклу, метрорагією.

У деяких пацієнток звичайна доза може виявитися надмірною через існуючу або вторинну появу нестабільної ендогенної секреції прогестерону, підвищену чутливість до препарату або дуже низький супутній рівень естрадіолу в крові.

У таких випадках досить:

– зменшити дозу прогестерону або призначати прийом прогестерону ввечері перед сном протягом 10 діб за цикл у разі сонливості або скороминущого запаморочення;

– перенести початок лікування на пізніший термін у циклі (наприклад, 19-а доба замість 17-ї) в разі його скорочення або кров’яних виділень;

– перевірити, чи достатній рівень естрадіолу у пацієнтки, яка одержує заміщену гормональну  терапію в передменопаузі.

Побічні реакції.

При пероральному застосуванні спостерігалися наведені нижче явища.

Клас системи органівЧасті
(>1/100; <1/10)
Нечасті (>1/1000; <1/100)Рідкісні
(>1/10000;<1/1000)
Дуже рідкісні

(<1/10000)

З боку репродуктивної системи та молочних залоззміна менструацій,

аменорея,

переміжні кровотечі

мастодинія
З боку  центральної нервової системиголовний більсонливість,

короткочасне відчуття запаморочення

депресія
З боку травної системиблювання,

діарея,

запор

нудота
Гепатобіліарні розладихолестатична жовтуха
З боку імунної системикропив’янка
З боку шкіри та підшкірної клітковинисвербіж,

акне

хлоазма

Також можуть спостерігатися такі прояви побічних реакцій як зміна лібідо, дискомфорт у грудях, передменструальні симптоми, гіпертермія, безсоння, алопеція, гірсутизм, венозна тромбоемболія, емболія легеневої артерії, затримка рідини, зміна маси тіла, шлунково-кишкові розлади, анафілактичні реакції.

Сонливість і/або скороминуще відчуття запаморочення спостерігаються особливо в разі супутньої  гіпоестрогенії. Зменшення дози препарату або збільшення дози естрогену одразу усуває ці явища, не знижуючи терапевтичного ефекту.

Якщо курс лікування починається дуже рано на початку місячного циклу, особливо до 15-ї доби, можуть мати місце скорочення циклу або випадкові кровотечі.

При вагінальному застосуванні препарату можливі реакції гіперчутливості, включаючи печіння, свербіж, гіперемію, а також появу маслянистих виділень.

 

Термін придатності.

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

Капсули по 100 мг: по 10 капсул у блістері, по 3 блістери у пачці.

Капсули по 200 мг: по 10 капсул у блістері, по 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

АТ «Фармак».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 74.

Дата останнього перегляду. 13.04.2021.

Дата оновлення інструкції. 13.04.2021.

Лікарські препарати зі схожою фармакологічною дією:

всі лікарські форми:

Інжеста капсули 200 мг

Вибрати

Інжеста

Вибрати

Інжеста Оксі

Вибрати

Інжеста капсули 100 мг

Вибрати

Правова угода про отримання інформації

Цей розділ сайту АТ «Фармак» містить професійну спеціалізовану інформацію про лікарські засоби, їх властивості, способи застосування, можливі протипоказання і побічну дію, а також іншу професійну спеціалізовану інформацію, яка призначена виключно для лікарів.

Інформація про лікарські засоби АТ «Фармак» призначена виключно для ознайомлення із вищепереліченими характеристиками лікарських засобів, і не є посібником для самостійної діагностики чи лікування, а також, не може бути використана в якості порад або рекомендацій.

У разі, якщо Ви не є лікарем, але в порушення умов, зазначених в даній угоді підписуєте її, як лікар, АТ «Фармак» не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації з цього розділу сайту. Ви робите це самостійно і усвідомлено, розуміючи, що застосування лікарських засобів можливе тільки за призначенням лікаря та після попередньої консультації з ним, а самолікування може завдати шкоди Вашому здоров’ю.

Я підтверджую, що є лікарем, ознайомився з текстом даної Правової угоди, розумію її зміст і підтверджую свою згоду з нею.