Sep 01, 2023

What should be in the school first-aid kit of the class during the war period: a list of medicines

Article in the original language

1 вересня – неабияка відповідальність як для батьків, так і для вчителів. А в умовах воєнного стану навчальний період став ще більшим викликом. Тож до початку шкільного сезону необхідно готуватися дуже ретельно.

езпека дітей – найважливіше питання як під час війни, так і в мирні часи. Однак сьогоднішні виклики потребують особливого підходу, зокрема, важливо, щоб дорослі врахували всі можливі сценарії, пише 24 Канал.

Так, безпека учня під час навчання лежить на відповідальності класного керівника та навчального закладу. Однак це не означає, що батьки не можуть взяти справу під особистий контроль.

Не лише медпункт: де у школі обов’язково повинна бути аптечка

Передусім варто знати, що в Україні встановлений перелік препаратів та засобів, які повинні бути в шкільному медпункті. Крім цього, згідно з наказом МОЗ, аптечки неодмінно повинні бути у кабінетах природничо-математичних дисциплін, де існує підвищений ризик травматизації, зокрема: географії, математики, біології, фізики, хімії, у шкільних майстернях та в місцях спортивних занять. При цьому батьки мають право запитати у директора, чи забезпечена школа всіма необхідними медикаментами.

Однак, в умовах повномасштабної війни ризиків значно більше. Лікар-педіатр, експертка фармацевтичної компанії “Фармак”, Тетяна Дзюба наголосила, що лікарські засоби дітям повинен призначати лікар або шкільна медична сестра, проте з огляду на ситуацію вчитель теж повинен мати під рукою аптечку з усім найнеобхіднішим. Власне, така ж аптечка повинна бути вдома у батьків.

Класний керівник повинен тримати аптечку в місці, недоступному для дітей та періодично перевіряти її на наявність свіжих медичних засобів та ліків. Необхідно слідкувати за тим, чи не закінчився термін придатності лікарських препаратів.

Також важливо, щоб аптечка була переносною: у вигляді валізки, коробки, сумки чи контейнера, а корпус повинен надійно захищати її вміст від ударів, світла і вологи.

Що повинно входити в аптечку класу

Згідно з рекомендаціями лікаря-педіатра, шкільна аптечка повинна містити:

Окрім цього, в аптечку необхідно покласти:

image

Які препарати повинні бути в аптечці класу / Інфографіка 24 Каналу

Матеріал був підготовлений у партнерстві з фармацевтичною компанією “Фармак” у співпраці з лікарем-педіатром та експерткою компанії “Фармак” – Тетяною Дзюбою.

 

Back to Farmak in the media

More posts