Сер 19, 2019

Доступні ліки: збільшено кількість повністю безоплатних препаратів

З 30 липня 2019 року діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації (відшкодуванню) за програмою «Доступні ліки». Кількість препаратів, вартість яких відшкодовується повністю, збільшилась до 78 позицій – це на 20% більше, ніж у попередній редакції Реєстру.

Державна програма «Доступні ліки» дає можливість пацієнтам, що живуть із серцево-судинними захворюваннями, діабетом або бронхіальною астмою, отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою за електронним рецептом від сімейного лікаря чи терапевта. Обов’язковою умовою є підписання декларації із лікарем.  Перелік аптек, які беруть участь у програмі, можна знайти на сайті НСЗУ.

Нова редакція Реєстру ліків, доступних за програмою, включає 254 позиції лікарських засобів, з них 195 — для лікування серцево-судинних захворювань, 45 — діабету ІІ типу, 14 — бронхіальної астми. Цей розподіл відповідає потребам українців – за даними МОЗ найчастіше – у 80% випадків – пацієнти отримують препарати для лікування серцево-судинних захворювань. Частка виписаних рецептів для лікування цукрового діабету другого типу – 17%, бронхіальної астми – 3%.

Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 5,22 грн, найдорожчий – 863,43 грн. З 1 квітня 2019 року лікарі виписали понад 5 мільйонів електронних рецептів, за 82% з них пацієнти отримали ліки в аптеці. За ці ліки Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам 258,6 млн грн.

Програма сприяє зниженню цін на препарати, оскільки МОЗ пропонує виробникам, вартість препаратів яких не перевищує 10% від найнижчих цінових пропозицій за добову дозу, знизити ціну на свої препарати, щоб їх вартість відшкодовувалася повністю. Із 41 препарату, що підпали під цю можливість, ціни було знижено на 31.

Виробники лікарських засобів гарантують, що упродовж наступних шести місяців зможуть виробити і поставити 46 мільйонів упаковок препаратів – на 7 мільйонів більше, аніж упродовж дії попереднього Реєстру.

Назад до новин

Ще більше новин