Вер 16, 2019

Союз споживачів медичних послуг просить зняти з розгляду проект змін до Порядку підтвердження вимогам GMP

12 вересня Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення звернувся до міністра охорони здоров’я України та голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у зв’язку з громадським обговоренням змін до Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики (GMP).

У зверненні Союзу споживачів зазначено, що проект наказу був оприлюднений без попереднього опрацювання з фахівцями фармацевтичного сектору і не обговорювався із зацікавленими кластерами, інтереси яких він зачіпає (пацієнтські організації, фармвиробники та інші). І головне, Проект наказу не має фармакоекономічних розрахунків та аналізу можливих наслідків для України щодо економічної та фізичної доступності лікарських засобів. Адже цей документ стосується революційного переформатування регуляторних підходів і віддалення від усталеної європейської практики.

У Союзі споживачів відмічають, що редакція відповідного проекту документа не відповідає заявленим цілям у частині гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу. Окрім цього, відмічається, що його прийняття підвищить тиск на фармвиробників та спричинить здорожчання лікарських засобів.

Із повним текстом звернення можна ознайомитись за посиланням

Назад до новин

Ще більше новин