Сер 12, 2019

Наступні етапи медичної реформи – про що треба знати пацієнтам

В Україні триває реформа системи охорони здоров’я. У найближчі 2-3 роки українці почнуть отримувати безкоштовні послуги за програмою медичних гарантій, які включатимуть навіть медичні препарати.

До державної програми медичних гарантій увійдуть медичні послуги за 6 напрямками: первинна допомога, екстрена допомога, спеціалізована амбулаторна допомога, спеціалізована стаціонарна допомога, паліативна допомога та реабілітація.

Первинна допомога вже працює за системою «гроші ходять за пацієнтом» – підписання декларації із сімейним лікарем дає можливість фінансувати медичний заклад та нараховувати заробітну плату лікарю залежно від фактичної кількості пацієнтів. У найближчі роки цей принцип пошириться і на інші ланки медичної галузі.

Для пацієнтів важливо знати, что система медичних гарантій надаватиме повне покриття вартості екстрених медичних послуг незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. А от для покриття планових спеціалізованих послуг необхідне направлення від сімейного лікаря, тому декларація є обов’язковою. Пацієнт зможе самостійно обрати медичний заклад, який має договір із Національною службою здоров’я України, та лікаря, до якого звернутись за направленням. В покриття медичних послуг за програмою гарантій входитимуть ліки, а от покращений сервіс – ні, за такі послуги, як покращена палата, лікарні зможуть стягувати оплату.

Крім того, первинна ланка медичних послуг почне більше використовувати електронні формати документів – повністю запровадять електронні направлення до лікарів та е-лікарняні. Також обіцяють впровадження е-рецептів, е-довідок тощо.

Назад до новин

Ще більше новин