Денис Крестов

Директор з інформаційних технологій

Лют 24, 2020

Мистецтво керування інформацією

Розвиток сучасного підприємства неможливий без ефективного застосування діджитал-рішень. Відділ системного адміністрування забезпечує функціонування 30 фізичних платформ і понад 150 віртуальних, які підтримують роботу бізнес додатків. Це інженерне ядро, що керує дата-центром, серверами, мережами. Щодня ми вирішуємо десятки завдань для забезпечення безперебійної роботи всіх систем. Іноді достатньо кількох хвилин, аби розв’язати проблему, великі проекти можуть тривати й рік, з розробленням архітектури, документації, проведенням регуляторних процедур тощо. Працівники відділу системного адміністрування відповідають за модернізацію серверних систем та систем збереження даних; кваліфікацію платформ під час валідації певної системи; налагодження системи зв’язку, збільшення потужності; автоматизацію збору даних з лабораторних приладів. Якщо говорити про відділ кібербезпеки, то тут розробляють методики захисту, вибудовують відповідні інструменти, відстежують усі питання, пов’язані з ймовірними загрозами чи інцидентами тощо.

Працівники Дирекції постійно беруть участь у реалізації різних проектів, їх було дуже багато й перелік постійно зростає. Серед важливих: запуск системи серіалізації; підготовка до інспекції FDA; розслідування вірусних інцидентів. Окрім того, було реалізовано проект для лабораторії контролю якості: спеціалісти Дирекції разом зі співробітниками ДКЯ запустили систему централізованого управління хроматографією.

У Компанії дуже строго дотримуються вимог GMP. Правила належної виробничої практики відносяться і до нашої Дирекції. У 2012 році «Фармак» один із перших в Україні запустив проект кваліфікації IT-інфраструктури за вимогами GMP. Його проводили спільно з італійською компанією. Саме цей проект дав розуміння, наскільки важливою є імплементація інформаційних технологій у виробництво, систему якості, процеси

Назад на головну