Олена Зубарєва

Керівник департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку

Лис 30, 2020

Наука – в основі всіх процесів

Україна має значний науковий потенціал: наші вчені, відомі на увесь світ, мають досягнення в різноманітних напрямах – нейрофізіології, нейробіології, генетиці, клітинній біології… Та в усьому світі одними з найбільших за обсягами інвестицій залишаються такі напрями, як фармацевтика й біотехнології. Левова частина коштів, що вкладаються в ці галузі, йде на наукові розробки. І пандемія COVID-19 ще раз довела, що без швидкого реагування науковців на виклики людство опиняється у вкрай небезпечній ситуації.
Місія нашої Компанії – зробити лікування доступним завдяки якісним ефективним вітчизняним лікарським препаратам. І здійснити це без розвитку науки та впровадження інноваційних технологій не є можливим. «Фармак» щорічно інвестує в наукові дослідження $15 млн. Ми пишаємося, що на підприємстві працюють 150 науковців, серед яких 42 кандидати наук, 5 докторів наук. Щороку Компанія виводить на ринок 20 нових лікарських засобів, а в розробці знаходиться до 100 складнокомпонентних препаратів. У нас функціонує власний інноваційний R&D комплекс та новітня лабораторія. Вертикальна інтеграція на «Фармак» – від синтезу АФІ до виготовлення готових лікарських форм –
дає можливість контролювати якість на всіх етапах виробництва та зменшити залежність від імпортної сировини.
Ми – одна з успішних соціально відповідальних компаній, яка зацікавлена у розвитку наукового потенціалу України. Компанія активно підтримує молодих науковців, щороку
організовує «Школу молодого науковця».
У 2019 році випустили книгу «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ», де розповідається про вчених – вихідців з України, які своїми винаходами полегшили життя кожного жителя планети. Також «Фармак» став учасником програми «Горизонт-2020», вигравши два гранти від європейського проекту фундаментальних досліджень на загальну суму понад 500 тис. євро.
Проте, на наш погляд, вітчизняній науці наразі вкрай необхідна державна підтримка: система грантів, збільшення видатків на наукову й науково-технічну діяльність тощо. Бо ж закладені у бюджеті 2020 року 0,24% ВВП – це у рази менше, ніж, приміром, в інших європейських країнах (близько 2% ВВП). А за рівнем науково-дослідницької діяльності Україна посідає лише 42-ге місце. Тож маємо куди зростати!

Назад на головну