Олександр ДЕНИСЕНКО

Директор з безпеки

Лис 18, 2019

Що потрібно знати про корпоративну безпеку у «Фармак»

Олександре Васильовичу, Ви очолюєте службу безпеки «Фармак» уже 9 місяців, і прийшли на цю посаду, маючи величезний досвід роботи у сфері корпоративної безпеки.

Справді, ось уже рівно 21 рік, як я працюю в цій галузі. У мене був досвід побудови системи безпеки у великих компаніях. Коли я отримав пропозицію щодо співпраці з «Фармак», з радістю погодився, аби запровадити тут найсучасніші інноваційні системи захисту. «Фармак» – це Компанія, яка дуже динамічно змінюється на краще, отож я прагну, щоб усі співробітники в ній були надійно захищені.

Гарантувати корпоративну безпеку, що саме входить у це поняття?

Ми з колегами підраховували: це поняття містить в собі щонайменше 24 різні аспекти. Це цілий комплекс заходів, спрямованих на збереження бізнес-процесів, матеріальних цінностей, інформації та убезпечення конфіденційних даних, захист економічних інтересів, розслідування інцидентів, перевірка дотримання вимог чинного законодавства тощо. Загалом, корпоративна безпека покликана дати відчуття захищеності людям і компанії в цілому.

Як забезпечується такий захист?

Передусім – це оцінка ризиків, з якими може зіткнутися Компанія, та їх попередження. Головне – володіти інформацією і знати все про потенційні внутрішні й зовнішні загрози. Основними напрямами Служби директора з безпеки є економічна, інформаційна та кадрова безпека. Звісно, здійснюється і покращується також фізична та технічна охорона об’єктів. Так, зокрема, у м. Києві територія підприємства знаходиться під постійним відеонаглядом, усунуто можливість вільного доступу сторонніх осіб до офісних приміщень, працівники охорони постійно вдосконалюють методи фізичної охорони тощо.

Чи можна виділити якісь загрози в Україні, які сьогодні є особливо актуальними?

Їх чимало. Оскільки ми є лідерами фармацевтичного ринку, то перебуваємо у фокусі уваги недоброзичливців – тут можна згадати хоча б про численні спроби хакерських атак. Є багато ризиків економічного характеру, коли окремі контрагенти, декларуючи свої можливості, реально не в змозі якісно виконувати замовлену роботу чи поставляти якісні матеріали.

На превеликій жаль в Україні останнім часом розповсюджується такий метод боротьби з конкурентами як поширення в засобах масової інформації недостовірних даних про діяльність підприємств, конкретних осіб тощо.

Потім, на підставі такої інформації, у подальшому можуть виникати такі негативні для бізнесу наслідки як перевірки, судові рішення, порушення справ тощо.

 

Ці напрями – в зоні особливої уваги?

Виокремити якийсь один напрям серед усіх стратегій захисту безпеки – і спрямувати всю увагу на нього, було б неправильно. Система захисту працює тільки тоді, коли вона забезпечує комплексний підхід, враховує абсолютно всі аспекти. Для більшості працівників Компанія діяльність працівників безпеки може залишатися непомітним. Відсутність негативних конфліктів, наслідків, ризиків, безперервність діяльності бізнесу, якраз і означає, що безпека працює системно, якісно, результативно і без особливої реклами.

 

Серед багатьох процедур, впроваджених за останній час у Компанії, можна, наприклад, назвати створення Антикризового комітету на випадок якоїсь надзвичайної події. Дуже сподіваємося, що напрацьовані завдяки його наявності рішення ніколи не знадобляться, але всі ми повинні знати, як саме потрібно діяти у разі небезпеки.

Багато уваги ми приділяємо захисту комерційної таємниці та конфіденційної інформації, при цьому здійснюємо це таким чином, щоб не заважати повсякденній діяльності і обміну необхідною інформацією.

Назад на головну