Філя Жебровська

Голова наглядової ради АТ «Фармак»

Гру 04, 2020

Принципи успіху Філі Жебровської

Стрижень мого успіху – самодисципліна, планування й контроль за виконанням планів. Без чіткого розуміння того, куди ми йдемо, неможливо. Ще з 1996 року ми мали план до 2000 року. Сьогодні маємо план до 2027-го не тільки з продажів, а й з продуктів, з того, що будемо впроваджувати.

Не всі плани можуть бути вчасно втілені. Наприкінці 1990-х ми впроваджувати систему 1SO:9000. Німці допомогли нам попрацювати з азами цієї практики у фармацевтичній галузі. Це змінило мої підходи до випуску продукції. І, хоча ISO не зовсім потрібен у фармі, цей досвід дуже допоміг у роботі над отриманням сертифіката GMP.

У мене є чуйка. Я відчуваю, що саме потрібно робити, але чому – не знаю. Напевно, мені це підказує відданість справі. Коли ми вже мали європейські сертифікати GMP, я захотіла здобути кваліфікацію ВООЗ на деякі препарати. Вона дуже важлива для країн, де люди не завжди мають доступ до ліків. Колеги казали: нащо воно нам, адже це бідні країни, там низькі ціни. А тепер, в епідемію COVID. завдяки цій акредитації ВООЗ закупив у нас 1,5 млн ампул дексаметазону. І всі тепер кажуть: ви знали.

Мені з моїм математичним складом розуму було складно усвідомити, що ризики завжди є. Що можеш витратити мільйон, а віддачі не буде. Якщо ми маємо 70% виходів із розробок нашого R&D, це означає, що правильно робимо. Але мені завжди шкода цих 30%. Я не та, хто ризикує. Не лечу кудись.

Бажання знати штовхало мене до дій. У мене економічна освіта, і коли я прийшла працювати у фармкомпанію, то дивилась на формули кислот і не розуміла, що це таке. Хімія мені не давалася, але я читала книги і вчилася в процесі роботи. І сьогодні я розумію вплив дієвої речовини на лікарські засоби й чому він може бути різний.

Підприємцю, що починає, я б порадила йти в бізнес лише тоді, коли є впевненість, що хочеш займатися саме цим. І тоді, коли є мета. Поки цього немає, то нема чого туди йти. Для мене бізнес – це сенс життя, те, чим я живу, розвиваюся як особистість. Коли я не отримую даних, що робиться в компанії, то це як не вистачає ковтка повітря.

Найважчий період у моєму житті був, коли в бізнес втрутилася політика. У 2003-му чи 2004 році мій брат Павло був у партії «Наша Україна». Керівник іншої політсили хотів, щоб він перейшов до нього. Але Павло цього не зробив. Тоді наказали закрити завод. Це була шокова атака з усіх боків. Адже коли в тебе хімічний синтез, то завжди можна знайти порушення. Вони приходили і вдень і вночі. Я думала, що не витримаю. Я шукала допомоги, й один мій друг сказав: «Найбільший помічник тобі – ти сама, якщо ти впевнена у своїй правоті, то ти боротимешся».

Що таке емоційне вигорання від роботи, я не знаю. Його й нині немає, просто сили не ті.

У 2022 році ми звикнемо жити з вірусом COVID-19. Вакцини можуть бути неефективними, бо вірус мутує. Варто вживати вітаміни С і D, а також цинк. Наша служба розвитку бізнесу думає, як звести їх усі разом, щоб був мультивітамінний комплекс. Сподіваюсь, до кінця року будемо його мати. Також ми плануємо цього року завершити клінічні випробування препарату, який in vitro показав високу ефективність у боротьбі з COVID. A 20 грудня передамо у дві лабораторії наші екс-прес-тести, аби подивитися, наскільки вони будуть ефективними.

За матеріалами Forbes.

 

Назад на головну