Володимир Костюк

Виконавчий директор АТ «Фармак»

Кві 07, 2020

Власна фармацевтика – стратегічне завдання для будь-якої держави

Світ змінюється шаленими темпами. Звичний спосіб життя вже залишився лише теплим спогадом.

Серед тих, хто знаходиться на передовій боротьби з пандемією, основну роль грають медики і фармацевти.

Бізнес активно долучається до вирішення державних завдань – забезпечити необхідними дорогими апаратами, засобами індивідуального захисту, масками, тест-системами.

Наступне завдання – організувати безперебійні поставки лікарських засобів.

Під час того, як імпорт перестає бути доступним, як у фінансовому, так і в фізичному аспектах (країни-виробники фокусуються на локальних ринках, існуючі проблеми з постачанням інгредієнтів торкнулися всіх), фокус переміщається на вітчизняного виробника.

Власна фармацевтика – стратегічне завдання для будь-якої держави. Сьогодні ми бачимо, чому це так важливо.

Вітчизняні фармкомпанії в найкоротші терміни переорієнтовують своє виробництво, збільшують випуск необхідних лікарських препаратів. Але при цьому не варто забувати про лікарські засоби, які не пов’язані з короновірусом, які необхідні нашим людям в лікуванні діабету, серцево-судинних захворюваннях, порушень в роботі ендокринної системи і т.д. Сьогодні «Фармак» замінив імпортні ліки в цих сегментах і головне завдання – забезпечити безперебійне виробництво цих та інших лікарських засобів. Для цього, не дивлячись на пандемію і складнощі з логістикою, співробітники «Фармак» щодня виходять на роботу.

Ми бачимо гостру необхідність вітчизняного ринку в антисептичних засобах, тому вже налагодили випуск антисептиків. Поки тільки для власних потреб, але готові випускати і для зовнішнього користування – питання в процедурі реєстрації. І вже сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект, одна з норм якого спрощує процедуру випуску на ринок дезінфікуючих засобів для подолання гострого дефіциту в аптеках, лікарнях та на виробництвах на час епідемії. Зокрема, було скасовано процедуру реєстрації для запуску на ринок антисептиків, що не містять шкідливих для здоров’я людини речовин. А також було введено 0% ставку акцизного податку на спирт, що є одним з ключових інгредієнтів дезінфікуючих засобів.

І сьогодні це не боротьба когось одного з вірусом, а це боротьба кожного з нас, тому потрібно дотримуватися рекомендацій МОЗ, для захисту себе та своїх близьких!

Назад на головну