Філя Жебровська

Голова наглядової ради АТ «Фармак»

Тра 18, 2021

Як побороти кризу та вийти на планові показники

«Фармак» зміг швидко налагодити виробництво дезінфекторів на нашій сучасній корвалольній лінії. Випустили близько 10 млн упаковок дезінфекторів. Це відрізнялось від нашої звичайної роботи з випусків ліків, але потрібно було підтримати лікарні, інший бізнес, щоб люди мали чим обробляти руки та обладнання.

Навіть на секунду не зупинялися наші лабораторії. Ми постійно думали, які ліки можуть допомогти проти цієї хвороби, на що буде попит. Зросли продажі противірусних препаратів, антитромботичних та кортикостероїди.  Я заздалегідь потурбувалась про те, щоб у компанії були всі ліцензії для роботи не тільки у країнах СНД, але й у Європі. Останнім довготривалим процесом була сертифікація у Всесвітній організації охорони здоровʼя (ВООЗ) дексаметазону, який включений до переліку лікарських засобів, що застосовуються під час лікування COVID-19. Її ми завершили у листопаді 2020 року. Це дозволило налагодити постачання препарату у країни ЄС та світу.

Такі наші препарати, як «Вазопресин», «Дипрофол», «Фленокс» та інші ми постачаємо у Швецію, Сингапур, Нідерланди, Ізраїль, Велику Британію, Мексику та інші країни світу. Це можливо завдяки сертифікату ЄС, який підтверджує європейську систему якості, що запроваджена на виробництві «Фармак».

На «Фленокс» (еноксапарин) був серйозний попит як в Україні, так і глобально, адже він входить до протоколів лікування COVID-19. І ми не встигали його задовольняти. Знайомі навіть особисто звертались до мене, щоб знайти ці ліки. Тому з липня 2020-го жоден флакон не пішов на експорт, хоча раніше 40% випуску продавалось не в Україні. Ми зупинили продажі препарату за кордоном, щоб першочергово забезпечити ним українського пацієнта. Це – наша відповідальність та пріоритет.

У результаті саме експорт допоміг нам виконати загальний план продажів 2020 року.

Назад на головну