Володимир Костюк

Виконавчий директор АТ«Фармак»

Січ 06, 2021

Збереження й розвиток наукового потенціалу

Кожний наш препарат – це наша наука. Правильно сфокусуватися на тому чи іншому проєкті нам допомагає європейський консультант, із яким ми співпрацюємо.

Щорічно АТ «Фармак» виводить на ринок орієнтовно 20 нових лікарських засобів, і це складнокомпонентні сучасні препарати, необхідні мільйонам людей, як у нашій країні, так і за її межами. Нині в розробці – майже 100 лікарських засобів.

Крім цього, у рамках розширення діяльності з виробництва готових лікарських засобів та активних фармацевтичних інгредієнтів АТ «Фармак» створено окреме виробництво субстанцій у м. Шостка.

У нас уже близько 10 років працює «Школа молодого вченого», до якої приїздять викладачі, наприклад, із Польщі та США, щоб виступити зі своїми доповідями перед студентами. Нас знають науковці з Німеччини, Австрії та Франції.

Ми багато зробили для розвитку сертифікації та системи забезпечення якості, що потребувало спеціальної навчальної підготовки. Наші спеціалісти активно навчаються за кордоном, бо ми послідовно заохочуємо їх до цього.

У нашій книзі «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ», автором якої став український журналіст Юрій Марченко, ми представили біографічні нариси про сучасних українських учених, які сьогодні роблять вагомий внесок у світову науку.

«Фармак» відкритий для співпраці. У нас проходять практику студенти Національного університету харчових технологій, Київського технологічного інституту легкої промисловості та Національного фармацевтичного університету з Харкова.

Окрім того, в нас є власні наукові лабораторії – як фармацевтичного, так і органічного синтезу, а також біотехнологічна лабораторія, облаштована найсучаснішим обладнанням, щоб можна було довести оригінальність або подібність відтвореного лікарського препарату.

Наприклад, щоб розробити власне досьє на генеричний препарат, ми мусимо випустити його у тому технологічному порядку, за яким було зроблено оригінал. Нам такого досьє ніхто не надає – ми маємо відтворити його самі, а для цього потрібні висококласні фахівці.

На старті ми інвестували у свій науковий розвиток близько 4%, а зараз – близько 7%, і з часом цей показник зростатиме. Нові препарати стають складнішими, а правила їх реєстрації – більш суворими та дорожчими.

Вірю, що побачу на власні очі Нобелівських лауреатів із України, адже у нашої країни є величезний науковий потенціал, і держава має фінансувати фундаментальну науку.

Назад на головну