Вер 12, 2018

ПАТ «Фармак» планує збільшити прибуток у 2018 році

Збільшення очікується за рахунок продажів як в Україні, так и на експортних ринках. У поточному році за прогнозами Компанії доля експорту складе 33%. У 2017 році доля продажів на зарубіжних ринках ПАТ «Фармак» склала 31%.

За результатами першого півріччя 2018 року обсяг експорту ПАТ «Фармак» збільшився на 13% за рахунок збільшення поставок в Узбекистан на 20%, у Білорусію – на 124%, у Казахстан – на 13%, у Киргизтан – на 16%, в порівнянні з першим півріччям 2017. При цьому обсяги реалізації у Російську Федерацію залишився на рівні 2017 року.

«Ми прагнемо збільшити експортний потенціал Компанії, зберігши лідерські позиції в Україні. Це призведе до нарощування обсягів виробництва, створення нових робочих місць, збільшення об’єму сплачених податків. Для «Фармак» пріоритетними залишаються ринки Європейського Союзу та Азії», – зазначив Володимир Костюк, виконавчий директор ПАТ «Фармак».

В цілому експорт у 2017 році склав 70 мільйонів доларів США. За підсумками року в структурі зарубіжних продажів домінували Польща, Узбекистан і Росія. Зокрема, продажі у Польщу склали 28,3% загального обсягу експорту ПАТ «Фармак», в Узбекистан – 20,9%, в Росію – 16,7%.

ДОВІДКА
ПАТ «Фармак» — український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві, ПАТ «Фармак» із2010 року є лідером фармацевтичного ринку України (згідно структури маркетуючих організацій в кожному з періодів) *.
У портфелі компанії 220 продуктових досьє. Щорічно Компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.
Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. ПАТ «Фармак» отримав нагороду Import Export Award 2017, як найкращий експортер імпортер.
На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів: ISO, GMP. Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.
За результатами 2017 року ПАТ «Фармак» став лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». З 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 є в портфелі «Фармак». Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.
За версією порталу «Економічна правда» у 2017 році ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «Фармак» одним із найкращих роботодавців серед українських компаній. ПАТ «Фармак» — єдиний фармвиробник, який увійшов до ТОП-100 платників податків за 2017 рік**.
У компанії працюють більш ніж 2400 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ «Фармак» активно співпацює з шістьма провідними вузами України.
У компанії працюють 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D — науково-дослідний полігон для випробування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments та ін.
З 2015 року в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостка. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.
* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research
** дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України

Назад до новин

Ще більше новин